ים המלח וברוקרים • הסיפורים האפלים של אמנון כהן (וידאו)

מולקנדוב מספר בתוכנית "עובדה" כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, ומה עשה במלון בים המלח? צפו בתחקיר המלא. { עובדה – התחקיר המלא}

התחקיר שמסעיר את ש"ס: על פי התחקיר שפורסם בעובדה, חשף איש העסקים דניאל מולקנדוב את הסיפורים האפלים של ח"כ אמנון כהן מש"ס שהתפטר לאחרונה במפתיע מהכנסת וכן כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, לדבריו, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, שהגיעו לכדי מאות אלפי שקלים.

 התחקיר המלא

 

השניים הכירו ב-2003 במסגרת פעילותם המשותפת בקונגרס יהדות בוכרה. מערכת היחסים ביניהם התהדקה כאשר מולקנדוב התפרסם כברוקר מצליח בשוק ההון, וכהן שימש כחבר כנסת חרוץ מטעם סיעת ש"ס, שכיהן בין היתר כיו"א ועדת הכלכלה וכיו"ר הוועדה לביקורת המדינה.

מולקנדוב מספר בתוכנית "עובדה" לאילנה דיין ולרויטל חובל כיצד הפעיל את כהן כדי לקדם חוקים שייטיבו עם עסקיו, ובמקביל, לדבריו, העביר לידיו סכומי כסף נכבדים, שהגיעו לכדי מאות אלפי שקלים. לדבריו, לכהן היה מפתח לדירה של מולקנדוב בנס-ציונה. לטענת מולקנדוב, כשכהן רצה לקבל כספים, הוא שלח לו בפלאפון הודעת טקסט: "אפשר לבוא להשקות עציצים?"

עוד בתחקיר, מה בדיוק עשה אמנון כהן במלון בים המלח, בניגוד לידיעת אשתו, יש לציין כי כהן מכחיש מכל וכל את הדברים.

עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר פרקליטיו של אמנון כהן מסרו בתגובה לתחקיר ששודר בערוץ 2: דניאל מולקנדוב הוא עבריין מורשע שאף ריצה עונש מאסר. מדובר באדם מניפולטיבי שאינו בוחל בדבר כדי להגשים את מטרותיו הפסולות. מר מולקנדוב ניסה לסחוט את מר כהן, בין היתר באמצעות קלטות "מבושלות", וכשזה סירב להיסחט העליל עליו שורת עלילות שווא כשהוא מבקש לקבל לעצמו מעמד של עד מדינה. משטרת ישראל, בליוויה הצמוד של הפרקליטות, בחנה את כל טענותיו של מולקנדוב עד דק והחליטה שיש לסגור את התיק אף מבלי לזמן את מר כהן לחקירה. והדברים מדברים בעדם. מר כהן מעולם לא קידם חקיקה תמורת תשלום או טובת הנאה כלשהי. מתוך רצון להסיר ולו הקל שבספקות, עבר מר כהן בדיקת פוליגרף בה נשאל במפורש האם קיבל טובות הנאה ממולקנדוב. מר כהן השיב על שאלה זו בשלילה ונמצא דובר אמת באופן מובהק. כאשר הבין מולקנדוב, כי משטרת וישראל אינה נותנת כל אמון בגרסתו המופרכת על פניה, החליט לנסות את מזלו ולפרסם את הדברים באמצעות כלי התקשורת.

 

יצויין כי דניאל מולקנדוב עבר אף הוא בדיקת פוליגרף, אך בניגוד לזו של חה"כ לשעבר כהן הייתה זו בדיקה עצמאית מטעם מערכת התכנית. הוא נמצא דובר אמת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.