ימות המשיח! בכירים חילונים מעיריית אילת שבו מאומן ומספרים ברגש על חויותיהם הרוחניות

אנשים בכירים חילונים מאוד שאף נוטלים חלקם בהתמודדות על הבחירות לראשות העיריה באילת התפללו בר"ה על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן באוקראינה.

חיים עמר, מוותיקי הנוסעים לאומן, שרק שבוע קודם לכן הצטרף לצמרת רשימתו של כהן, אמר ל'ערב ערב אילת', ביקש על הציון שיצליח בבחירות, "אמרתי לרבנו הקדוש, רבי נחמן, אני מתפלל אצל ריבונו של עולם, מה שירצה השם, הכל היה טוב, הכל טוב והכל יהיה יותר טוב. אין לי אובססיה להיות סגן ראש עירייה או לכהן בתפקיד אחר. אני מאמין שננצח אבל אם לא, זה לא סוף העולם. יהיה לי זמן לילדים ולנכדים. אם הציבור רוצה משהו אחר. אצל חסידי ברסלב יש מושג שאומר: 'לזרוק את השכל'. הכל נמצא בידיים של בורא עולם, מפה – אל תדאג. כשבן אדם עושה באמונה שלמה, אני יודע שזה מצליח".

עוד אומר הבכיר האילתי, "נכון. אני מקווה שבעתיד נוכל להוציא מכאן מטוס. הגעתי עם הילדים וכמה חברים. זאת הפעם ה-21 שלי באומן. זכיתי להיות שם. אני לוקח איתי המון ברכות ובקשות. שמח לשמוע על נסים גלויים. נשים שהיו עקרות, שלום בית, זיווגים, אישה שפתאום ילדה תאומים, אישה שהחלימה ממחלה. אני לא יכול להסביר את זה, זה עניין של אמונה. מי שמאמין – מאמין, מי שלא מאמין, לא יעזור. 21 שנים אני מקדיש תפילות רבות לתושבי אילת ולעם ישראל. עושה פדיון נפש, כותב אותיות בספר תורה, מברך, קורא תיקון לכללי מול הציון, מברך את המשפחות שביקשו ממני – לפעמים זה מגיע ל-400 שמות. זה מסע לא פשוט ולא זול. אנחנו מגיעים בראש השנה, מכיוון זה יום דין, היום המיוחד של הרבי נחמן. התנאים באומן אינם הכי טובים. יש עיכובים בטיסות וצריך להיסחב עם ציוד וללון בבתים – שבמקומות אחרים גם אם היו משלמים לנו כדי שנגור בהם, לא היינו מסכימים. שכרנו דירה שבה על כל מיטה שילמנו 200-330 דולרים. דירה לתשעה אנשים, עלתה לנו 2,500 דולרים. אבל זאת חוויה מרגשת ומדהימה. אי אפשר להסביר את זה, אבל זה משהו לנשמה. ראיתי מאות דברים שאין להם הסבר מדעי".

גם יו"ר סיעת 'צעירי אילת', מתן בארי מספר על חויותיו באומן לאחר שזאת כבר פעם הרביעית שלו: "הדת אצלי היא משהו אישי, זה לא כזה כיף גשמי להיות באומן. זאת מדינת עולם שלישי, התושבים המקומיים מפנים את הבתים, ואנחנו שוכרים אותם מהם, אבל החוויה מדהימה. היו שם 65 אלף יהודים מכל קצוות תבל: חילונים, כיפות סרוגות, ש"סניקים, ליטאים. יש שם למעלה מאלף מניינים ברחוב. בכל מקום שהולכים, שומעים תקיעות שופר, ברכות ותפילות. יש שם איחוד לבבות גדול מאוד. המצב היום במדינה לא טוב מבחינת שנאת חינם, אבל באומן רואים אחדות. כל הדעות הקדומות נופלות וכולם עושים את החג ביחד. איתי בדירה היו מפקד אגף מבצעים במחוז דרום של כיבוי אש, סמי אוחנה, ומפקד מחוז דרום של כיבוי אש, משה סוויסה, ועוד הרבה חברים אילתים טובים. למרות שראינו שם כמעט את כל הגורמים הפוליטיים, שמנו את הפוליטיקה בצד. התרכזתי בלנקות את הנפש, להתפלל, לעשות את החג כמו שצריך ולחזור עם כוחות חדשים לבחירות".

כשנשאלו מאין הדירות לכל הרבבות, השיבו: "הגויים בונים כל הזמן. הצדיק בראש השנה עשה אותם עשירים. לפני למעלה מעשר שנים הציעו לאחי מאיר ז"ל ולי לרכוש בית תמורת 7,000 דולרים. היום אותו מגרש שווה 300 אלף דולרים. הרבה ישראלים רכשו שם דירות. השנה שילמתי 350 דולר לאדם. היו 17 אנשים בדירה, כלומר, שילמנו כ-6,000 דולרים. את האוכל אנחנו מביאים אתנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.