הימין הקיצוני תוקף- "לפיד ינצל את ה'בית היהודי', יעביר את מה שרוצה ויזרוק אותם"

הימין הקיצוני תוקף את הציונות הדתית.

אנשי הימין הקיצוני איתמר בן גביר ודניאלה וייס התראיינו לעיתון 'שביעי' ובו הם תוקפים את המפד"ל וגם את רבניו.

איתמר בן גביר תקף את מפלגת 'הבית היהודי' ואמר כי המפלגה היא "לאחר כך ההבטחות שמשהו חדש מתחיל, "גורנישט מיט גורנישט" (אפס מאופס)".

בהמשך הראיון קרא איתמר בן גביר לחברי הבית היהודי לעזוב לאלתר את ברית לפיד – בנט ולעשות ברית עם החרדים, וזאת לאחר שאלת המראיין, על דעתו בהישג של 'הבית היהודי' בבחירות האחרונות, ענה בן גביר "יש חוסר ראייה לעתיד". הוא הוסיף ואמר כי "אין ספק שאנשי ש"ס לא צדיקים גמורים ואינם שותפים טבעיים של הציונות הדתית" קבע "אך צריך ראייה לטווח ארוך כדי להבין שבסופו של דבר, לפיד ינצל את ה'בית היהודי', יעביר את מה שרוצה ויזרוק אותם".

עוד אמר על יחסי החרדים לדתיים לאומיים כי "יש היום, קרע עצום" והוסיף כי יש לו ביקרת נוקבת כלפי הפוליטיקאים החרדיים, אל לדעתו טען "הציבור החרדי בכללותו הוא בן ברית שלנו, ויוכיחו זאת המוני החרדים שמגיעים כל שנה לחברון".

בן גביר גם התייחס בראיון גם לרצח רבין ואמר "אם היה כהניסט, לא היה רוצח יהודי".

דניאלה וייס שהתראיינה אף היא לעיתון המייצג את הציבור הדתי לאומי, דיברה על מועצת ישע ואמרה כי הם "נכשלו במאבקים על גוש קטיף והשומרון".

על הרב אבינר אמרה כי "נתן גושפנקא תורנית לגרוש יהודים".

גם על זמביש אמרה כי שיטת הקומבינות שלו החלישה את העוצמה האידאולוגית של גוש אמונים והכניסה אנשים שמנסים להחליש את ארץ ישראל.

נראה, כי גם המפלגה האמורה לייצג את דעות הימין הקיצוני, אינה מייצגת ואף גורמת לחילוקי דעות קשים בבסיסה.

 

קרדיט- חרדים.נט

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.