גם לעובד החרדי מגיע! – ימי גיבוש לעסקים

ימי גיבוש הם ימים שכל העובדים ללא יוצא מן הכלל מחכים להם. לפעמים ההמתנה לימי הכיף או ימי הגיבוש מהווה גורם חשוב ביותר בהעלאת המוטיבציה, במיוחד בעבודות חדגוניות ופחות מאתגרות כמו עבודות ייצור.

ישנם מנהלים אשר אינם מודעים לחשיבותם של אותם ימים לשבירת השגרה והכנסת מעט פלפל לחיי העבודה האפורים בדרך כלל. גם בעבודות שהן מעניינות ומגוונות יותר ישנה שגרה. גם אנשים שמרגישים טוב במסגרת ובעבודה שאינה דורשת מהם שינויים גדולים מדי בחיי היום יום מחכים לימים בהם יוכלו לראות גם את העובדים שמדורגים מעליהם בגדר שווים וההסתכלות על העובדים האחרים תהיה מנקודת מבט אחרת שתורמת לגיבוש. במקומות עבודה רבים ישנם לא מעט דתיים ואף חרדים ויש להתחשב כאשר מתכננים את יום הגיבוש הבא.

קצת חשיבה מעבר- לא הרבה

בשוק קיימות כיום מגוון אדיר של סדנאות גיבוש לעובדים העוסקות בתחומים רבים: תקשורת, יוגה צחוק, פעילויות אקסטרים, סדנאות סביב בישול, סביב תנועה או סביב יצירה. המשותף לכולן הוא הצורך של העובדים לפעול בשיתוף פעולה ובעבודת צוות. ישנן סדנאות או משימות בתוך הסדנה שמפתחות את מיומנויות הניהול של העובד, מלמדות אותו לחשוב מחוץ לקופסה, להתמודד עם מצבים שונים כולל מצבי לחץ ולאלתר.

כל המיומנויות הללו חשובות באותה מידה לעובד החילוני, הדתי או החרדי. אחרי הכל כולנו בני אדם, בעלי חוזקות וחולשות. אין ספק שגם העובדים הדתיים והחרדים מחכים לימי הגיבוש על מנת לגוון מעט. לכן, בסך הכל הצורך להיות רגישים כלפיהם יותר מאשר לשאר העובדים קיים אך במידה קטנה העוסקת בעיקר בפרטים טכניים ופחות במהות הכוללת של יום הגיבוש ותכניו.

אוכל, קדימה אוכל

אחד הפרמטרים החשובים לקביעת מקום להעביר בו את יום הגיבוש שלכם הוא האוכל. כל מקום בו תערכו את הגיבוש שלכם יספק לכם ארוחה אחת לפחות. חשוב שהאוכל יהיה כשר ובעל כשרות רשמית. אם ישנם חרדים חשובה הכשרות למהדרין.

בדקו עם העובדים מהי הכשרות המספיקה להם והשתדלו להתחשב ככל יכולתכם. ישנם לא מעט מקומות בהם האוכל בעל דרגת כשרות מתאימה. אם לא מצאתם בשום אופן מקום שכזה, דאגו ליידע את אותם עובדים מראש על כך, שיוכלו לדאוג לעצמם לארוחות אך כמובן שעדיף שיחושו כמו כל עובד אחר.

ואם כבר אוכל, אחד התחומים הפופולארים היום לסדנאות הוא סדנאות בישול. בישול הוא טרנד חדש- ישן שפרץ מזמן את גבולות המטבח הביתי אך תמיד מוצא דרכים לשוב גם אליו. סדנאות בישול מאפשרות לעובדים להתנסות בתחום בו אולי אינם עוסקים בדרך כלל ושדורש יצירתיות, דיוק וגם עבודת צוות. סדנאות בישול הן נפלאות אך גם כאן יש לשים לב שמוצרי המזון וגם אופן הבישול יהיו כשרים.

טיולים עם שילוב של מסורת

טיולים הם נפלאים, מגבשים ומהווים מכנה משותף רחב לכל העובדים. אין כמעט אדם שלא נהנה לטייל בטבע. ניתן לשלב בטיול גם אתר אחד או יותר שהם בעלי זיקה לדת ולמסורת. ישנם מקומות קדושים רבים בצפון הארץ. ביקור באחד מאותם אתרים יאפשר לעובד הדתי או החרדי לפתוח את עולמו ולשתף את כלל העובדים בו.

יתכן שמאחורי מקומות אלה מסתתרים סיפורים שהעובד החילוני הממוצע אינו מכיר. הכרת הסיפור תביא להבנתם של עקרונות או מעשים שעד כה לא היו ברורים לו. הדבר מהווה כבר חלק מהגיבוש, בלי קשר לפעילות המרכזית. בטיול או פעילות בטבע ניתן לערוך סדנאות שהולכות לכיוונים שונים כמו סדנאות בסגנון הישרדות. אלה דורשות עבודת צוות, אמון של עובד אחד באחר, מעט כוח פיזי אך יותר מכך כוח מנטלי, חשיבה שונה ועוד.

בסדנאות כאלה כל העובדים שוים ואין קשר למידת האמונה או לבגד אותו לובשים. התנסות משותפת מגבשת מאוד וניתן היה לראות זאת בתכנית ריאליטי מוזיקלית בה התארחו זמרים חרדים- המחיצות נפלו בן רגע. אם תצליחו לגרום זאת לעובדים שלכם- הרווחתם, ולא רק בתפוקות החברה. גם בסדנאות מעין אלה חשוב שהאוכל אותו תביאו יתאים לכולם. אם אתם מעוניינים בטיול בכל הארץ ביום אחד בו כל עובד ימצא את המקום עימו הוא מזדהה, סדנה הנערכת במיני ישראל תאפשר לכם זאת. במקום ניתן לערוך חידונים ומשימות שיחברו בין אנשים שונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.