"ימי ההתנגחות בישראל תמו"

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי נאמה הלילה בוועידת איפא"ק, שם הבהירה כי ארה"ב תמשיך לעמוד לצד ישראל – ולא כפי שנהג ממשל אובמה. "לכל מי שאומר שלא ניתן לעשות כלום לגבי האו"ם שידע – יש שריף חדש בעיר", צפו

ימי טראמפ: שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי נאמה הלילה בוועידת איפא"ק, שם הבהירה כי ארה"ב תמשיך לעמוד לצד ישראל – ולא כפי שנהג ממשל אובמה. "לכל מי שאומר שלא ניתן לעשות כלום לגבי האו"ם שידע – יש שריף חדש בעיר", אמרה היילי לקול מחיאות הכפיים..

במסגרת הכנס השנתי של הועידה היהודית גינתה את ההחלטות נגד ישראל שהתקבלו בתקופה האחרונה באו"ם ואמרה, "אמרנו שימי ההתנגחות בישראל תמו, יש לנו הרבה נושאים לשוחח עליהם עדיין, אבל לא נאפשר התנגחות בדמוקרטיה מספר אחת של המזרח התיכון".

"אני נועלת עקבים לא כבחירה אופנתית, זה כדי שאם משהו ישתבש נוכל לבעוט בהם כל פעם מחדש. ואני חושבת שאנחנו רואים הסתייגות מהקו הזה, ההתנגחות בישראל נעשית היום הרבה יותר בשקט", צחקה היילי.

דברים ברוח דומה  נשמעו בנאומו של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בוועידה. "אחרי עשורים של דיבורים, הנשיא טראמפ שוקל ברצינות תוך התחשבות מעמיקה את העברת השגרירות מתל אביב לירושלים", אמר פנס.

על הסכסוך הישראלי-פלסטיני התייחס פנס בנאומו, הבהיר כי ארה"ב ניצבת באופן עיוור לצדה של ישראל – אך רמז כי תיאלץ להתפשר: "הנשיא טראמפ מנסה למצוא פתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני. הוא מחויב ליצירת שלום יציב במזרח התיכון. יהיו פשרות, אבל הנשיא טראמפ לעולם לא יתפשר על ביטחונו של העם והמדינה היהודית ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.