הפגנות מול בתי הח"כים של יהדות התורה(וידאו)

עשרות הפגינו אמש מול בתיהם של נציגי 'יהדות התורה' במחאה על תמיכתם בחוק הגיוס החדש שיובא היום לאישור סופי במליאה {'הפלג' ו'העדה' משלבים ידיים}

עשרות קיצוניים חרדים מ'העדה החרדית' ומאנשי 'הפלג הירושלמי' מקבוצת 'בני תורה' הפגינו הערב מול ביתם של שר הבריאות יעקב ליצמן וסגן שר החינוך מאיר פרוש בעקבות התיקון לחוק הגיוס שיועבר מחר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. אמש הפגינו מול ביתו של ח"כ משה גפני יו"ר 'דגל התורה'.

חברי הכנסת של 'יהדות התורה' ושל ש"ס יצביעו מחר בעד תיקון חוק הגיוס בהוראת גדולי ישראל לאחר שינוי מהותי בחוק – בהורדת הסנקציות הפליליות ובדחייה של החוק למשך 4 שנים לפחות. המפגינים מחו על כך שחברי הכנסת נותנים יד לגיוס בני ישיבות וכן עוברים על "לא תעמוד על דם רעך", כשתמיכתם בחוק הגיוס עלולה להביא לשפיכות דמים רוחני של בחורי הישיבות. כך לטענת המפגינים.

אמש (מוצ"ש) הפגינו כמה עשרות תחת ביתו של ח"כ משה גפני יו"ר 'דגל התורה' בביתו ברחוב יצחק ניסים בבני ברק, המפגינים פיזרו פשקווילים: "משה גפני מחטיא את הרבים". בשבת בעת תפילת שחרית התפרץ אברך המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' לעברו של ח"כ מקלב בביהכנ"ס צא"י בשכונת רמות פולין, האברך זעק קריאות בגנות הח"כים שנותנים את ידם להעברת חוק גיוס בני ישיבות.

https://player.vimeo.com/video/146562772

בכירים ב'יהדות התורה' שוחחו עם כתב 'קוקר' ומספרים כי כל סעיף וסעיף בחוק היה למראה עיניהם של גדולי התורה שאישרו את ההצבעה בעד מתווה חוק הגיוס המתוקן.

מוקדם יותר הורה מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן מנהיגה של 'דגל התורה' בעת פגישתו עם חברי הכנסת של 'דגל התורה', כי 'דגל התורה' תצביע מחר כחלק מהמחויבות הקואליציונית בעד תיקון חוק הגיוס לאחר שאלו פרטו בפניו את התיקונים הרבים שהושגו בחוק. הגראי"ל הביע קודם הבחירות חוסר אמון בראש הממשלה על כן דרש שבחודשים הראשונים ראש הממשלה יבצע את כל הבטחותיו לחרדים – הן בנושא חוק הגיוס והסנקציות הפליליות והן בנושא התקציבים לעולם הישיבות והכוללים.

בשלב הזה ל'עדה החרדית' ולגורמים ב'פלג הירושלמי' יש אינטרס למנף את העברת חוק הגיוס ולצאת להפגנות ומחאות נגד החוק, החרדים המפגינים בימים אלו נגד חוק הגיוס הם מקרב 'העדה החרדית' ומקרב קהילת 'בני תורה' של הגר"ש אוירבך הנחשב לסמן קיצוני, שהורה בעבר לתלמידיו שלא להתייצב בלשכות הגיוס, בעוד מרבית הציבור החרדי מתנגד להוראה זו ולהפגנות הללו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אנשי נצח, חבורת מטורפים שאין להם בעולמם דבר חוץ מהפגנות

    חיים |
    הגב
  2. כל התומכים בגיוס חרדים ,יהיה מי שיהיה אינם שייכים יותר לציבור החרדי…..גם למזרחי וגם לפא״י היו גדולי ישראל שתמכו בהם ,אך במבט היסטורי הם נדחקו לצד,ואינם נמנים על מנהיגי היהדות החרדים לדבר ה׳ ממשיכי מסורת הדורות…ששש

    חרדי כאוב |
    הגב