יממה לטבח: תחת אבטחה – עשרות מתפללים בבית הכנסת 'בני תורה' בהר נוף(וידאו)

ניצולים מהטבח, מתפללים ותיקים, כמו יהודים שהרגישו צורך לבוא לחזק, השתתפו הבוקר בתפילת שחרית בבית הכנסת 'בני תורה' בהר נוף. אחד המתפללים: "אי אפשר לומר שאין חשש שדבר כזה יקרה שוב"


הבוקר שאחרי הזוועה: עשרות מתפללים, קבועים ושאינם קבועים, הגיעו לתפילת שחרית שהתקיימה בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים – המקום שבו אירע לפני כיממה הפיגוע שגבה את חייהם של חמישה בני אדם: הרב משה טברסקי הי"ד, הרב אריה קופינסקי הי"ד, הרב קלמן לוין הי"ד, הרב אברהם גולדברג הי"ד וזידאן סייף.

בכניסה לבית הכנסת ניצבים מאבטחים בעקבות אירועי אמש, אולם המתפללים והתושבים חוששים: "כמו שזה קרה פה זה יכול לקרות בכל מרום אחר. מאתמול אני הולך ברחוב ומסתכל לכל הכיוונים בחשש. אי אפשר לדעת מאיפה זה יגיע", אמר יוסף, אחד המתפללים, ל'קוקר'.

חיים, מתפלל אחר שניצל מהטבח מספר: "אתמול הצלחתי לברוח מיד כשהתחילו היריות. הרגשתי צורך לחזור לכאן רק כדי שיראו שהם לא ישברו אותנו. אבל ההרגשה היא קשה ובלתי ניתנת לתיאור".

כזכור, בעקבות הטבח הוחלט במשטרה ובעיריית ירושלים על צעדים לתגבור האבטחה. המשטרה מעבה את נוכחותה בעיר, מרעננת את ההנחיות והערנות ומתגברת את מערכי האבטחה במוסדות החינוך. זאת בנוסף להנחיות של השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שלפיהן יינקטו צעדים מיידיים ובהם הצבת מחסומים בכפרים במזרח העיר, בידוק קפדני של כל היוצאים וכן גיוס של ארבע פלוגות מג"ב שיעלו לירושלים.

ראש העיר ניר ברקת אמר כי החליטו "על מבצע נרחב לגיוס מתנדבים למשמר האזרחי בירושלים. אני קורא לתושבי ירושלים להתנדב ולחזק את הסיוע האזרחי לכוחות הביטחון, זאת לצד הגברת הערנות הנדרשת מצד כל התושבים".
569095
גם השר בנט הגיע לחזק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.