יממה של הכרעות: שטבון יחבור למפלגתו של ישי?

פיצול ש"ס: מסתמן: ח"כ יוני שטבון מי שכונה "צדיק בסדום" לאחר שהצביע לבדו נגד חוק הגיוס יערוק למפלגתו של ישי. הבוקר: פגישה מכריעה בין בנט לאריאל

חבר הכנסת אלי ישי צפוי לעזוב את ש״ס. חבר מועצת חכמי התורה הרב שמעון בעדני הודיע אמש (מוצ"ש) ליושב ראש ש״ס, אריה דרעי, כי בתיאום עם נשיא המועצה הגר"ש כהן הוא מורה לו שלא לפגוש היום (א') את ישי. הגר"ש בעדני הוסיף כי כל סוגיית אפשרות פרישתו של ישי, תטופל רק בידי מועצת חכמי התורה. פעילי התנועה הונחו שלא להתראיין בנושא.
במקביל, מסתמן כי ח"כ יוני שטבון מ'הבית היהודי' צפוי לפרוש ממפלגתו ולחבור למפלגה בראשות ישי ואורי אריאל. חברי הכנסת של הבית היהודי שיגרו אמש (מוצאי שבת) לשלושת חברי הכנסת של מפלגת תקומה מכתב עם קריאה להתאחד עם הבית היהודי ולא להקים מפלגה חדשה.

 

"על השולחן נמצאת הצעה שמאפשרת לכם להיכנס לרשימה בדרך שאיננה פריימריס. זוהי אינה הצעה קלה. היינו מעדיפים שתתמודדו כמונו בפריימריס. הרב אלי בן דהן שחתום אף הוא על הקריאה כאן, עשה את הצעד ויעמיד את עצמו להכרעת הציבור בפריימריס של הבית היהודי. אבל במצב שנוצר, הסכמנו, לא בלב קל, להצעת יו"ר המפלגה. לא נקבל הצעה אחרת, ואין סיבה להצעה אחרת מכיוון שהצעה זו משאירה אי"ה את כל חברי תקומה בכנסת הבאה", נאמר במכתב.

"בעת הזו, כאשר השמאל מתאחד והקולות שמטרתם לחלק את ארצנו גוברים, אנו צריכים להביט קדימה אל המשימות העומדות בפני המחנה הלאומי. זה הזמן לעסוק במערכת הבחירות ולצאת לדרך".

על המכתב חתמו שר אורי אורבך, יו"ר הסיעה ח"כ איילת שקד, סגן השר הרב אלי בן דהן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי, סגן השר וורצמן, ח"כ שולי מועלם וח"כ מוטי יוגב אולם חבר הסיעה ח"כ יוני שטבון סרב לחתום עליו. לדבריו המכתב נועד לכופף את אורי אריאל ולכפות עליו גט כריתות לרבני הציונות הדתית ולהבית היהודי.

 

גורמים ב'בית היהודי' אישרו ל'קוקר' כי אלי ישי בדרכו למפלגה עם ישי ואורי אריאל, לדבריהם הוא עשה כבר חצי דרך למפלגה החדשה.

 

היום צפויה פגישה בין השרים נפתלי בנט לאורי אריאל בה יוכרע האם אריאל ממשיך במסגרת "הבית היהודי" או פורש למפלגה חדשה עם אלי ישי. במקביל, במידה ומהלך שכזה לא יצא אל הפועל צפוי ישי להכריז על הקמת מפלגה חרדית חברתית בראשותו שתתחרה בש"ס בנשיאות הגר"מ מאזוז פטרונו הרוחני של ישי.

המסמך של חברי 'הבית היהודי'
המסמך של חברי 'הבית היהודי'

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.