ימנית עם שתי ידיים שמאליות / מנחם רהט

הממשלה שכיהנה כאן בשנתיים האחרונות היתה אולי הכי ימנית, אבל עם שתי ידיים שמאליות

אם זה לא היה עצוב, זה יכול היה להיות מצחיק: מדינת ישראל מעודדת במו כספיה את הטרור הפלשתיני, ואת הפיכתו ל'מקצוע מועדף' ברחוב הפלשתיני. עובדה: מחבל אשר ידיו מגואלות בדם יהודי וכלוא בישראל, נהנה ממשכורת גבוהה בכאלף שקלים ישראלים, משכרו של השוטר הפלשתיני, שאמור למנוע את הפיגוע של אותו מחבל.

מסקנה: אם אתה ערבי פלשתיני שמחפש תעסוקה, מוטב שתתגייס לשורות הטרור, ותיהנה משכר גבוה בשיעור ניכר ביחס לשכר שהיית זוכה בו אילו התגייסת לסיכול הטרור. ואל נשכח: פער של 1,000 שקל בקרב ערביי השטחים, אינו עניין של מה בכך.

אכן, תאטרון אבסורד: מידי חודש מעבירה הממשלה קונטיינרים של מזומנים, לידי אנשי הכספים של הרש"פ, בידיעה ברורה, שחלק מהכסף הולך לעידוד הטרור – אם לטובת ההסתה הנוראה האנטי ישראלית בתקשורת הרשמית, ואם למימון משכורתם של הרוצחים. כך מעודדת ממשלת ישראל את הטרור ואת שפיכות הדמים, והופכת את העיסוק בטרור לפרנסה בטוחה המפרנסת בעליה בכבוד.

זכות היוצרים של מחזה העיוועים הזה, שמורה כולה לממשלת ישראל. ברוח אווירת הבחירות צריך לומר, שזה קורה בימי כהונתה של הממשלה הימנית ביותר בישראל.

עאלק, ימנית

מצב עגום זה אינו נעלם, כמובן, ממקבלי ההחלטות בצמרת המדינית של הממשלה הכי ימנית: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בוגי יעלון, ראש השב"כ יורם כהן, ראש המועצה לביטחון לאומי יוסי כהן ואחרים. בישיבה שהתקיימה בימים אלה בוועדת החוץ והביטחון, התריעה ח"כ אורי סטרוק, מהבית היהודי, על הטירוף הזה, שאחראית לו הממשלה הכי ימנית בישראל. סטרוק דרשה לקזז מן הכספים שמעבירה הממשלה הכי ימנית לטובת הרש"פ, את הסכומים שהרש"פ משלמת לרוצחים, כמו גם חובותיה לספקים ישראלים, דוגמת חברת החשמל שטרם זכתה ב-1.5 מיליארד השקלים שעליה לגבות תמורת החשמל שהזרימה לרש"פ (כולל מדינת החמסטאן בעזה).

השיב לה ראש המל"ל יוסי כהן, כי מדינת ישראל נמנעת מקיזוזים, מחשש שאלה יובילו לקריסת הרש"פ. אז למה לפחות לא לקזז, ולו רק סמלית, את השכר שמשלמת הרש"פ למחבלים מן הכספים המגיעים מישראל? – לממשלה הכי ימנית בישראל פתרונים.

הממשלה הכי ימנית בישראל – עאלק, ימנית – שעוד פחות ממאה יום, תעמוד לדין הבוחר, רשמה לחובתה מחדלים נוספים שאינם מאמתים בשום פנים את טענת השווא כי הממשלה היוצאת היא הימנית ביותר שהייתה בישראל. הממשלה הזו לא ניסתה אפילו לאזן את התקשורת האלקטרונית, המשרתת אשכרה את השמאל הרדיקלי. רשת ב', הפכה למערכת הדיברור הרשמית-למחצה של מרצ, גל"ץ משרתת את הקרן להחרבת ישראל, ערוץ 2 מבטא את הנראטיב הפלשתיני, והערוצים האחרים גם הם לא תורמים דבר לאיתנותה של הרוח הישראלית. כך זה נמשך לא רק לאורך שתי שנות כהונתה של הממשלה הכי ימנית בישראל, אלא לאורך שש השנים האחרונים שבהם שימש 'איש הימין' בנימין נתניהו בתפקיד ראש הממשלה.

חיילי שוקולדה

הממשלה הכי ימנית בישראל היא גם זו שמקפיאה את הבניה בשטחים במשך חודשים ארוכים, לרבות בירושלים (מה שנבנה בכל זאת פה ושם הם שרידי התיכנון שבוצע בימי ממשלת שמיר המנוח). שליחיה השתלטו ברגל גסה על ישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר והפכו אותה למיתחם צבאי, דבר שלא היתה מעיזה לעשותו במיתקן דתי אסלמיסטי או נוצרי כלשהו. הממשלה הכי ימנית, היא זו שהכי הפקירה את הר הבית לקלגסי הוואקף ולגחמותיו של המלך חוסיין, שזיקתו להר הבית דומה לזיקתו של האפיפיור לסלע הכעבה במכה.

השבוע חזרה והתאמצה הממשלה הכי ימנית, לכבול ידיהם של קציני וחיילי צה"ל, ולהכריחם לפעול בעימות הבא כחיילי שוקולדה. הפצ"ר אלוף דני עפרון – מינוי ששרד מימי כהונתו של נציג השמאל שר הביטחון דאז אהוד ברק – הודיע השבוע כי יעמיד לדין קצינים וחיילים שהרגו 56 פלשתינים בעזה, בסערת המלחמה שהעזתים כפו עלינו. כאילו מדובר בירי קל דעת, שנעשה תוך טיול מענג ברחוב ג'לאא בשכונת אל-רימאל העזתית.

בימי כהונת הממשלה הכי ימנית, המשיכה מערכת המשפט הממלכתית להיות חונטה סגורה של השמאל, מבלי שנפתחה לייצוג הוגן ופלורליסטי של מיגוון האזרחים במדינה. ממשלה ימנית זו מינתה במו ידיה את רודף המתיישבים המושבע פרקליט המדינה שי ניצן, והיא מעסיקה עדיין יועץ משפטי פוליטי, עו"ד יהודה ויינשטיין, שהפך את טקס הפרידה משרת המשפטים היוצאת ציפי לבני, לנאום בחירות לטובתה, כשהמליץ לבחור בה בבחירות לכנסת ה-20, מפני שחשוב מאוד, לדעתו, שהגברת הזו תשרת את עם ישראל גם בכנסת הבאה. במדינה מתוקנת היו מראים לו את צידה השני של הדלת. אבל בימי כהונתה של הממשלה הכי ימנית, רשאי השמאל להשתולל כאוות נפשו. כי בַּיָּמִים הָהֵם אֵין מֶלֶךְ בְּיִשְׂרָאֵל, אִישׁ הַיָּשָׁר בְּעֵינָיו יַעֲשֶׂה.

ואם כך נוהג ראש המערכת המשפטית בממשלה הכי ימנית בישראל, אין כל סיבה שלא תלך בדרכו עוזרתו עו"ד דינה זילבר, אשת שמאל ידועה, שהורתה זה מכבר למינהלת השירות הלאומי, שלא למנוע הפעלת מתנדבי השירות הלאומי, הממומנים בידי המדינה, באירגון השמאל הקיצוני 'בצלם', החותר תחת אושיות המדינה. אותה זילבר הדליפה – מעניין למה? – לנחום ברנע, בידיעות אחרונות, מידע שיקרי על-אודות אמירה שקרית, שכביכול אמרה ח"כ איילת שקד מהבית היהודי: "אני אהיה שרת המשפטים. אני אבוא אליכם כדי להרוס אתכם".
בסופו של דבר התברר כי הזילבר הזו ציטטה בזדון לב ח"כ אחרת, ח"כ מירי רגב, שאמרה משהו אחר לגמרי: "הייתי רוצה להיות שרת משפטים רק פעם אחת כדי להראות לכם עד כמה כל המערכות המשפטיות שלכם מנותקות מן העם". בקיצור, מגדל של שקרים על גבי שקרים. אבל אם כך נוהג הבוס, למה שנבוא בטענות לדגי הרקק?

הממשלה הכי ימנית? – אולי, אבל עם שתי ידיים שמאליות.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זו בכלל לא היתה ממשלה ימנית!!!!!!אלא ממשלה רחמנית!!!!!המרחם על רשעים סופו להתאכזר לרחמנים!!!!!!!

    אופירה |
    הגב
  2. אמת ויציב. כל מילה בסלע. ממשלה ימנית עם ידיים שמאליות. חבל שפיספסו את ההזדמנות.

    קורצ'אק |
    הגב