ימנע בחירות? מתגבש דיל בין נתניהו לכחלון

בכירים בקואליציה חוששים: דיל מתגבש בין נתניהו לכחלון – פנסיות לשוטרים תמורת דחיית הבחירות. נתניהו ביטל את ישיבת ראשי סיעות הקואליציה להיום

הצעד שימנע את הבחירות? בכירים בקואליציה חוששים כי מתגבש דיל בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר משה כחלון, לפיו תקודם הגדלת הפנסיה לשוטרים – תמורת הקדמת הבחירות. בלשכת נתניהו דחו את הדברים על הסף, כך דיווח הבוקר מיכאל שמש ברשת ב'.

לדברי הבכירים בקואליציה, על פי הדיווח, ההצבעה על הפנסיות לשוטרים היא פיצוי אלקטורלי של נתניהו לכחלון. להערכתם מדובר בעשרות אלפי קולות שמפלגת כולנו תוכל לקבל בבחירות הקרובות של אנשי משטרה ושירות בתי הסוהר (שב"ס). לפיהם, אין סיבה אחרת לדחיית הפגישה בין השניים להערב במקום הבוקר. במקביל, נתניהו ממשיך במאמצים למנוע את הקדמת הבחירות וביטל את ישיבת ראשי סיעות הקואליציה שתוכננה להיערך היום.

אמש העביר יו"ר כולנו מסר למקורביו לפיו אין לו כל כוונה להפיל את ממשלת ה-61. מוקדם יותר פרסם נתניהו הודעה ממנה עולה כי כחלון הוא זה שהחליט לפרק את הממשלה וכי הוא ינסה לשכנע אותו שלא להפיל את ממשלת הימין.

מטעמו של נתניהו נמסר אמש כי "מחר בבוקר אפגש עם משה כחלון לפגישה מכרעת לפני ישיבת הממשלה, בניסיון אחרון לשכנע אותו לא להפיל את הממשלה. אם סיעת כולנו לא תפיל את הממשלה – יש ממשלה. אסור להפיל ממשלת ימין. כל חברי סיעת הליכוד מעוניינים להמשיך לשרת את המדינה שנה שלמה נוספת, עד סיום הקדנציה בנובמבר 2019".

שר הכלכלה, אלי כהן מכולנו, אמר היום בכאן רשת ב' כי הסיכוי של קואליציה עם 61 חברי כנסת לשרוד עוד שנה שלמה – "נמוך מאוד". לדבריו, יו"ר המפלגה כחלון יאמר היום לנתניהו בפגישתם כי יש לנהוג באחריות ולהגיע לתאריך מוסכם לבחירות, על מנת שהממשלה לא תהיה כפופה לאולטימטומים וגחמות של כל אחד.

"אם אתה רוצה לנהל ממשלה וכלכלה באחריות אתה צריך יציבות. צריך לפעול באחריות ולחזור אחרי הבחירות עם ממשלה רחבה יותר, שלא תישען על חודו של קול", הדגיש השר כהן. הוא הבהיר כי כולנו תתמודד בבחירות לבדה, ולא מתכוונת לחבור למפלגות אחרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.