האזינו: יעלון במתקפה חריפה נגד האמריקאים (הקלטה)

בראיון לגל"צ תקף שר הביטחון את מחלקת המדינה האמריקאית על רקע הביקורת שמתחה על ישראל {"קשקוש ועיוות"}

יעלון VS הממשל – סיבוב שני? לאחר שבעבר התבטא בחריפות נגד אובמה וקרי, מה שגרם למתיחות דיפלומטית בין המדינות, מתנסח שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון שוב בחריפות נגד גורמים בממשל.

קצפו של יעלון יצא הפעם על מחלקת המדינה שפרסמה הודעה לפיה "ישראל מפעילה כוח מופרז כלפני הפלסטינים.

"אנחנו מפעילים כוח מופרז?! אם מישהו מניף סכין והורגים אותו זה כוח מופרז? על מה מדובר?…אני פוגש פה גנרלים אמריקנים ומכל העולם שמדברים על הסטנדרטים הגבוהים שלנו. היו פה משלחות שבאו לבדוק איך פעלנו בצוק איתן. אז מדברים פה על כוח מופרז?", אמר יעלון בראיון לגל"צ.

האזינו לראיון המלא

יעלון הוסיף: "יש פה תפיסה מעוותת לצערי גם של הסכסוך. האם בגללו המזרח התיכון בוער? פעם אמרו את זה. זה קשקוש, מי שאומר את זה היום הוא מגוחך".

על ההחלטה להטיל כתר נושם על שכונות מזרח ירושלים אמר יעלון: "ראינו מה קרה כשהתנתקנו מעזה, אם נתנתק לגמרי מהשכונות הללו יהיו צלפים מג'בל מוכבר לארמון הנציב וגם יהיו רקטות ומרגמות על בניין הכנסת ובניין ראש הממשלה".

בסיום הראיון נשאל יעלון על המתקפות נגדו מצד חבר הכנסת אורן חזן בתקופה האחרונה והשיב: "כל מי שעיניו בראשו רואה שיש כאן אנקדוטה שלילת מבחינת תנועת הליכוד, שאני מקווה שתעבור מתישהו".

כזכור, מוקדם יותר תקף השר לביטחון פנים את הודעת מחלרת המדינה וכינה אותה "עויינת". "מחלקת המדינה באופן מסורתי עוינת את ישראל…אני מצפה מהממשל האמריקני לומר את דברו בעניין הזה. ללכת שולל אחרי שקרים שמוצגים למחלקת המדינה האמריקנית זה אכן מאוד מוזר, חובבני ואף למטה מכך, כאשר יש לנו פה הרי תיעוד מלא של כל אחד מהאירועים", אמר ארדן בראיון לגל"צ.

האזינו לראיון עם ארדן

.
ארדן הוסיף: "משטרת ישראל לא פוגעת באף אדם חף מפשע. משטרת ישראל והאזרחים בישראל מבצעים פעולות התגוננות והצלת חיים במסגרת החוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.