יעלון בשיחות סגורות על קרי: "משיחי ואובססיבי" לבני: יעלון הורס את היחסים עם ארה"ב

 סערת יעלון: שרת המשפטים והממונה על המו"מ עם הפלסטינים, ציפי לבני, הגיבה לפרסום ב"ידיעות אחרונות" לפיו תקף שר הביטחון משה (בוגי) יעלון את מזכיר המדינה האמריקני וכינה אותו משיחי ואובססיבי. לבני כתבה בדף הפייסבוק שלה, "אפשר להתנגד למשא ומתן באופן ענייני ואחראי ולא להשתלח ולהרוס את היחסים עם ידידתנו הטובה ביותר".

 לבני הוסיפה כי "מזכיר המדינה האמריקני קרי פועל כדי לסיים את הסכסוך בינינו לבין הפלסטינים, מתוך מחויבות לעתיד ישראל והמשא ומתן מנוהל כך שנשמרים האינטרסים של ישראל ובראשם ביטחונה".

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי כי שר הביטחון תקף בשיחות סגורות את קרי ואמר: “הדבר היחיד שיכול להציל אותנו הוא שג'ון קרי יזכה בפרס נובל ויניח לנו".

 יעלון, אמר בשיחות פרטיות כי "תוכנית הביטחון האמריקאית שהוצגה לנו לא שווה את הנייר שעליה נכתבה. אין בה ביטחון ואין בה שלום. רק המשך הנוכחות שלנו ביהודה ושומרון ועל נהר הירדן תביטיח שנתב"ג ונתניה לא ייהפכו למטרות וליעדי תקיפה של טילים מכל עבר. מזכיר המדינה קרי שהגיע אלינו נחוש ופועל מתוך אובססיה לא מובנת ותחושה משיחית – לא יכול ללמד אותי דבר על העימות עם הפלסטינים".

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק הרצוג  תקף את יעלון ואמר כי "ההשתלחות המעליבה והפוגענית של שר הביטחון כלפי שר החוץ קרי חושפת את פניו האמתיים של הליכוד. לא מדובר כאן בנושא ביטחוני כי על זה אפשר לדון, אלא על אידיאולוגיה סדורה שלא מאמינה בכל סוג של פתרון או היפרדות מהפלסטינים. יעלון סולל את  הדרך למדינה דו לאומית. זהו סופו של החזון הציוני ושל מדינה דמוקרטית עם גבולות בטוחים".

הרצוג הוסיף כי "ציפי לבני ויאיר לפיד יכולים להמשיך לדקלם מסרים על שלום. הם כמוני מאמינים כי הקרקע להסדר פורייה, אבל ברור שאין להם שותפים בממשלה חסרת החזון לשלום. לכן הם צריכים לפנות לאלתר לראש הממשלה ולתבוע ממנו לאן פניו מועדות, ובמידה ויסרב להתקדם בתהליך עליהם לפרוש מן הממשלה ולחבור אלינו על מנת שנהווה אלטרנטיבה לעם ישראל בקואליציה חדשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.