יעלון יחבור ללפיד? "יש להתייצב מאחוריו"

במערכת הפוליטית מתלחששים על כך ששר הבטחון בוגי יעלון יעמוד בראש מפלגת מרכז או יחבור ללפיד. אחר המתקפה החריפה כנגדו, היום הוא מקבל תמיכה מאיש מרכז מובהק יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד,שמתייצב להגנתו בפרשת החייל.

בצל ההתקפות מימין: במערכת הפוליטית מתחילים להתלחשש על כך ששר הבטחון בוגי יעלון יעמוד בראש מפלגת מרכז או יחבור למפלגה שכזו.   אחר המתקפה החריפה נגדו, היום הוא מקבל תמיכה מאיש מרכז מובהק  יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שהתייחס היום (שבת) באירוע "שבתרבות" ביקנעם  להתפקות נגד החייל בדבריו נגד החייל היורה מחברון – והבהיר "כי יש להתייצב מאחוריו".

 

"זו התקפה מכוערת, אלימה, מגונה על צה"ל ומערכת הביטחון", אמר ח"כ לפיד. "שוחחתי אתמול עם שר הביטחון יעלון ואמרתי לו שאני לא מהמפלגה שלו, אבל אני מצדיע לו על העמידה המוסרית, חסרת הפשרות, על הדרך שבה הוא מתמודד עם ההתקפות עליו. אמרתי לו שזה בלתי נסבל ושנתמוך בו ושאנחנו מאחוריו. אני חושב שזה חוצה מפלגות, הדיון הוא לא בין ימין לשמאל אלא דיון בין אנשים מתונים ושפויים לבין אנשים קיצוניים מופרעים ואנחנו לא ניתן להם להרוס את המדינה הזאת."

 

יעלון נמצא על צומת פרשת דרכים, שכן בליכוד יותר מבטוחים כי הוא יחוסל פוליטית, ובכך רומז  יו"ר יש עתיד  כאשר תקף את חברי הקואליציה על 'שתיקתם' סביב הפרשה ואמר: "אני מכיר את הליכוד ויש אנשים טובים שמזועזעים מהדברים האלו כמוך וכמוני, וקולם צריך להשמע יותר. להנהגה יש תפקיד. הנהגה צריכה לחשוב לא על הפריימריז הבאים אלא על מה שנכון ומוסרי. והעובדה שאין קול חזק יותר מתוך הממשלה של גיבוי לשר הבטחון היא תעודת קלון לממשלה הנוכחית. אפשר היה לצפות שאנשים ממפלגתו וממשלתו יגנו עליו".

 

אמש (שישי) התייחס שר הביטחון למסע ההסתה נגדו ואמר: "אין לי שום כוונה להתכופף ולהתקפל במאבק על דמותן של מדינת ישראל והחברה הישראלית" – זאת לאחר שהופצו תמונות מסיתות שלו ברשתות החברתיות בעקבות ביקורתו על החייל היורה. בפוסט שהעלה בפייסבוק הוסיף כי "איאבק ואמשיך להיאבק על מדינת ישראל צודקת, שפויה ומוסרית, כזו הנלחמת ביד ברזל ובנחישות בדורשי רעתה – אך מצד שני אינה מאבדת את ערכיה ואינה הופכת קהת חושים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.