יעלון: "לא אצטרף לממשלת לפיד – ערבים"

לאחר פרסום סקר מינה צמח שמעלה כי יאיר לפיד יכול להרכיב ממשלה בסיוע של קואליציית כלאים – ערבים – יעלון, הבוקר (ראשון) בוגי מבהיר כי לא יילך למהלך כזה – "אני לא יהיה זה שימנע הקמת ממשלת ימין".

לאחר פרסום סקר מינה צמח שמעלה כי יאיר לפיד יכול להרכיב ממשלה בסיוע  של קואליציית כלאים – ערבים – יעלון,  הבוקר (ראשון) בוגי  מבהיר  כי לא יילך למהלך כזה – "אני לא יהיה זה שימנע הקמת ממשלת ימין".

דוברו של יעלון מסר כי "הניסיון לחבר אותו לגוש חוסם שמאלני עם הרשימה המשותפת הוא מגוחך. בוגי הוא הימין הממלכתי, השפוי, האחראי והישר".

על פי הסקר, לראשונה מאז הבחירות ראש  הממשלה לא יכול להרכיב ממשלה. מי שכן יכול  הוא יאיר לפיד שמקבל 26 מנדטים ושואב את המנדטים מיעלון והעבודה.
מסקר המנדטים של מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם, בשיתוף אי פאנל, עולה, כי לראשונה ראש הממשלה לא יכול להרכיב קואליציה, המנצח הגדול הוא יאיר לפיד שמפלגתו מקבלת בסקר 26 מנדטים מול 22 של הליכוד.

המפלגה השלישית היא הרשימה המשותפת שמקבלת 13 מנדטים, המחנה הציוני עם 11 והבית היהודי עם 11.  לראשונה  יהדות התורה עוקפת את האחות הספרדית עם 7 מנדטים, לעומת ש"ס שמתכווצת ל-6 מנדטים, גם כך מרצ עם 6. ליברמן וכחלון עם 7.

הבדיחה הגדולה בבחירות הבאות הוא  שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, שהצהיר בעבר כי ירוץ להנהגת המדינה, מפלגתו נמצאת על גבול אחוז החסימה, עם 4 מנדטים בלבד.

על פי נתוני הסקר לנתניהו אין יכולת להרכיב ממשלה. במצב שכזה – יוכל לפיד לכפות שותפות, רוטציה על הליכוד.

בליכוד אמרו בעקבות הסקר: "השמאל ימשיך לנצח בסקרים של מינה צמח, והליכוד בראשות נתניהו ימשיך לנצח בקלפי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.