יעלון: "לא עוזב את הליכוד"

שר הביטחון בתדרך כתבים: "יש בתוכם חובשי כיפות, יש כאלה שלא, אבל בהחלט יש לא מעט כאלו שמביאים רוחות רעות עלינו. אנחנו למרות זאת נמשיך להוביל בדרך הנכונה על פי צו המצפן ולא על פי שבשבת רוחות" {בוגי מבהיר}

שר הביטחון, משה יעלון, התייחס לדיווחים על כך שישראל ידעה בנוגע לגבולות הימיים שסוכמו בסוף השבוע האחרון בין מצרים לסעודיה. בשעה שרוחות מלחמה סובבות את ישראל והמזרח התיכון אומר שר הביטחון בתדרוך לכתבים צבאיים לקראת פסח, שיש רוחות רעות ו"הן לא מעט", כלשונו בתוך הבית פנימה.

"יש בתוכם חובשי כיפות, יש כאלה שלא, אבל בהחלט יש לא מעט כאלו שמביאים רוחות רעות עלינו. אנחנו למרות זאת נמשיך להוביל בדרך הנכונה על פי צו המצפן ולא על פי שבשבת רוחות", פתח השר את דבריו ומגלה נחרצות שאין לו כל כוונה לעזוב את הליכוד.

על הצלחת פעולות ההתראה בעקבות גל הטרור אמר: "יכולות מודיעיניות ופעולות סיכול הובילו למעצרים רבים, זיהינו את הנפיצות בפייסבוק ועצרנו פעילי טרור במיטות בלילות הדבר הזה הוביל לדעיכה. תוסיפו לזה את ההורים שריסנו את הילדים מחשש להרס הבית או שלהם הפסד היתרי העבודה שלהם וקבלתם התראה שפועלת".

על גזרת רצועת עזה אמר שר הביטחון: "חמאס לא יורה או פועל נגדנו. יש אירועים של ירי או ניסיון לאתגר אותנו עם מטענים, אבל אין פעילות התקפית וזה תוצר של התראה ומדיניות שאנחנו פועלים בה בכל הגזרות". חמאס ממשיך להתעצם אבל עדיין מתקשה להבריח אמל"ח וחומרים לייצור רקטות. הנתיב שהיה לו לפני צוק איתן לא קיים היום, הם מצליחים להבריח מלוב דרך סיני אבל המצרים מסכלים את הניסיונות ומונעים את מעבר האמל"ח לחמאס ולדאעש.

על הניסיונות לחמם את הר הבית לקראת פסח אמר השר: "אנחנו מודעים לניסיונות ופרויקט התקנת המצלמות בחסות ירדן נדחה לאחר החג. ראש הממשלה העביר מסר לכל השרים וחברי הכנסת לפיו אין ליצור פרובוקציות על הר הבית". יעלון הדגיש כי "גל הטרור בדעיכה וזה תוצר של המדיניות שלנו לסיכול הטרור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.