יעלון מגיב: "הקבינט כמו גן ילדים – היה צריך למצוא פתרון"

שר הביטחון בעת מבצע 'צוק איתן' משה יעלון מגיב לביקורת הנוקבת של מבקר המדינה . "דוח צוק איתן הפך לדוח פוליטי, ולא צריך להיות גאון גדול כדי להבין זאת", אמר יעלון בסרטון שהפיץ. צפו

אחד האנשים המפסידים בדו"ח המבקר הוא שר הבטחון לשעבר משה יעלון, שיתקשה לשקם את תדמיתו הפוליטית לאור ממצאי הדו"ח החמורים.  לאחר הדו"ח החמור של מבקר המדינה, שר הביטחון בעת מבצע 'צוק איתן' משה יעלון מגיב לביקורת הנוקבת של מבקר המדינה . "דוח צוק איתן הפך לדוח פוליטי, ולא צריך להיות גאון גדול כדי להבין זאת", אמר יעלון בסרטון שהפיץ.


בסרטון שהפיץ יעלון  הוא פתח בדברי ביקורת על המבקר, "עם פרסום דוח המבקר מצאתי לנכון לפנות אליכם באופן אישי", אמר יעלון. "אני מבקש להוציא את צה"ל מתוך השיח הלא אחראי שהתפתח. צה"ל על זרועותיו, מפקדיו וחייליו נערך לצוק איתן, ביצע היטב את משימותיו והשיג הישגים שרבים חותמם עד היום. אני אומר זאת באחריות כמי ששימש כשר הביטחון באותה העת, וכמי ששירת המדינה במשך 37 שנים במדים".

יעלון הוסיף עוד "מי שלחם ופיקד יודע אין מערכה צבאית שאין מה ללמוד ממנה, במובן הזה, למבקר המדינה תפקיד חשוב מאין כמוהו, אבל הדוח שיצא תחת ידיו לצערי אינו מאפשר זאת באמת. זהו דוח הבוחן היבטיים חלקיים של מערכה מורכבת, הוא מתעלם משיקולים רחבים משום שנפל שבי בידי פוליטיקאים אינטרסנטיים שהזינו את משרד המבקר במידע מגמתי וזיהמו את התהליך הבדיקה".

יעלון הסיט את הביקורת כנגדו  לעבר הקבינט המדיני-ביטחוני. "הנה האמת: הקבינט בצוק איתן היה גרוע וחסר אחריות שהכרתי", טוען יעלון. "זה היה קבינט שטחי, פוליטי ופופוליסטי. קבינט של הדלפות, של דיבור בשני קולות, אחד בחדר ואחר בפומבי. המציאות הזו הפכה את הדיונים לפארסה אחת גדולה שאלמלא רה"מ, הרמטכ"ל ואני עלולה היתה להסתיים באסון".

"דעו שאלה שלשונם חדה בפייסבוק ובטוויטר התגלו במערומיהם בשעת קבלת ההחלטות בזמן אמת", אמר יעלון בסוף דבריו והניק גיבוי לרה"מ נתניהו ולגנץ. "שלא תטעו, אני לא טוען לשלמות. גם אני בן אדם ויכול להיות שהיה צריך למצוא פתרון לגן הילדים שנוצר לנו בקבינט כבר אז בזמן אמת. היום, אני גאה על כך שעמדתי יחד עם ראש הממשלה והרמטכ"ל מול ההתלהמויות הפומביות והחתרנות הפוליטית והאישית, כשלוחמינו תחת אש. היום אנו סופגים על כך ביקורת – אך אז זה הציל את המערכה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.