יעלון נפגש עם מזכל האו"ם: "חיזבאללה מכין את עצמו ליום פקודה"

 על רקע  ההסלמה במצרים  והמתיחות מלבנון שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נפגש בשעות הצהריים (יום שישי) עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, והציג בפניו מפה של יישובים מאוכלסים באזרחים בדרום לבנון, שבהם משתמש חיזבאללה להסתרת נשק בתוך דירות מסתור, כאתרי שיגור טילים לעבר ישראל וכעמדות לחימה. "חיזבאללה הוא הנשק העיקרי של איראן נגד ישראל ביום פקודה", אמר יעלון.

"אנחנו מעריכים מאוד את נוכחותם של כוחות האו"ם בגבול עם סוריה ובדרום לבנון", הודה השר והבהיר כי "המזרח התיכון נמצא בעיצומה של רעידת אדמה אסטרטגית, ויהיה באזור חוסר יציבות לזמן ארוך".

עוד אמר יעלון  הדבר היציב היחידי במזרח התיכון הוא חוסר היציבות. "בסוריה עלינו להיות מוכנים למלחמת אזרחים ארוכת שנים, גם בלבנון יש מאבק מתפתח בין חיזבאללה לגורמים סונים", אמר. "אנחנו מזהים פעילות של חיזבאללה סמוך לגבול עם ישראל, למרות שעל פי החלטה 1701 של האו"ם אסור לחיזבאללה להיות שם ולפעול משם".

יעלון הדגיש כי אסור לחיזבאללה להיות שם. "חיזבאללה הוא זרוע אסטרטגית של איראן בלבנון, זה ארגון שהוא מדינה בתוך מדינה", התריע. "הם מקבלים נשק מאיראן ומסוריה – זה הנשק העיקרי של איראן נגד ישראל ביום פקודה. צריך להתנהל מול חיזבאללה כאויב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.