יעלון – "קרי פועל מתוך אובססיה ותחושה משיחית, שייקח נובל ויילך"

שר הביטחון משה יעלון, יצא במתקפה חסרת תקדים על מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי.

עיתון "ידיעות אחרונות" אומר הבוקר (ג'), כי בשיחות סגורות כי לקראת בואו של מזכיר המדינה קרי, אמר יעלון כי אבו מאזן חי וקיים על חרבותינו. ברגע שנעזוב את יהודה ושומרון הוא גמור. למעשה, כל החודשים האחרונים לא מתקיים משא ומתן בינינו לפלסטינים – אלא בינינו לאמריקנים. הדבר היחיד שיכול 'להציל' אותנו הוא שג'ון קרי יזכה בפרס נובל ויניח לנו במנוחה".

עוד אמר בשיחות אלו כי "תוכנית הביטחון האמריקנית שהוצגה לנו לא שווה את הנייר שעליה נכתבה, ואין בה ביטחון ואין בה שלום. רק המשך הנוכחות שלנו ביהודה ושומרון ועל נהר הירדן תבטיח שנתב"ג ונתניה לא ייהפכו למטרות וליעדי תקיפה של טילים מכל עבר. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, שהגיע אלינו נחוש ופועל מתוך אובססיה לא מובנת ותחושה משיחית, לא יכול ללמד אותי דבר על העימות עם הפלסטינים".

משה יעלון, השותף למו"מ יחד נתניהו, לא מקל על הצוות האמריקני, לטענתו "אני האגוז הקשה לפיצוח, אין בכלל משא ומתן עם הפלסטינים. האמריקנים מנהלים משא ומתן איתנו ובמקביל הם נושאים ונותנים עם הפלסטינים. לפי שעה, אנחנו הצד היחיד שנתן משהו – שחרור רוצחים – ואילו הפלסטינים לא נתנו דבר". יעלון טוען עוד כי אבו מאזן איננו פרטנר המתאים למו"מ כזה וכי הוא נשאר בעמדותיו ולא מתפשר.

שר הביטחון אומר שכל עוד לא יכירו הפלסטינים במדינת ישראל כמדינת היהודים אזי לא יהיה שלום "אם בדבר הזה לא יחול שינוי הרי שאין שום משמעות ללוויינים והסנסורים שהאמריקנים מציעים. הילד בן חמש עם חגורת נפץ ימשיך לנסות לפגוע בנו כשיגדל" יעלון אומר כי לא ייתן יד למניפולציה הפלסטינית-אמריקנית. "נתנו מספיק ולא קיבלנו דבר, בתרגום חופשי מאנגלית נאמר לידידינו האמריקנים – מספיק זה מספיק".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "ברגו:על נגיעה במשחי [תינוקות של בית רבן] בידיים גסות מקבלים עונשים! על הבאתם למצב קרי בכלל מקבלים גם בונוסים כואבים….אני אישית סרוג, אך חושב שמי שרוצה לגייס חרדים צריך לתת להם לשרת במסגרות סגורות מחילונים ושאתם אולי לא מושלמים אבל יש ביניכם הרבה צדיקים" נמסר בידי חבר בפלאפון.

    יריב |
    הגב