יעלון: "הצעתי להם בית כנסת וסירבו – הבריונים הקימו צימר"

יעלון תוקף: קבוצת בריונים משתלטת על חלקת אדמה בבעלות פרטית של פלסטיני, מחוץ לגבעת זאב בכלל, מוסיפה שם עוד צימר כדי לעשות כסף וכדי להגן על המקום שמה בית כנסת", אמר השר, והוסיף כי הטענות לקניית חלקת האדמה הוכחו על ידי המשטרה כשקריות".{סערת בית הכנסת}

שר הבטחון בוגי יעלון התייחס בתדרוך לעיתנואים למחלוקת על הריסת בית הכנסת בגבעת זאב בית  ומתח ביקורת על חברי כנסת ש"מלבים את הקיצוניים". "הגיבוי שצעירים כאלה, שזורקים שקיות שתן ואבנים על אנשי הביטחון, מקבלים מפוליטיקאים – זה זרע הפורענות", אמר יעלון.

"אחר כך בל נתפלא שהם לוקחים את החוק לידיים". לדבריו, משרד הביטחון הציע לראש המועצה להציב מבנה יביל זמני שישמש את המתפללים בגבעת זאב, אך זה סירב.

יעלן שב ותקף: "קבוצה בריונים משתלטת על חלקת אדמה בבעלות פרטית של פלסטיני, מחוץ לגבעת זאב בכלל, מוסיפה שם עוד צימר כדי לעשות כסף וכדי להגן על המקום שמה בית כנסת", אמר השר, והוסיף כי הטענות לקניית חלקת האדמה הוכחו על ידי המשטרה כשקריות".

גבאי בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב, אריה בנימין, מגיב הערב בחריפות וקורא לשר הביטחון של משה (בוגי) יעלון להסיר את חסינותו, זאת בעקבות השתלחותו של השר במתפללי בית הכנסת במהלך תדרוך כתבים.. בית הכנסת "איילת השחר" הוקם לפני כ-15 שנה, בבית הכנסת מעל 200 מתפללים, במקום פועל כולל של מעל 40 אברכים, כולם אזרחים לתפארת." אומר בנימין, "הקרקע עליה בנוי בית הכנסת נרכשה על ידנו בכסף מלא, חבורת בריונים?? תתבייש. במקום להוציא דיבתם של אזרחים – פתור מיד את המשבר ואל תיתן לבית כנסת מפואר ומלא תורה לההרס."

במהלך התדרוך התייחס יעלון גם להצתת בית משפחת דוואבשה בדומא בסוף חודש יולי והבהיר כי ישראל פועלת נגד התשתית שהובילה לפיגוע. "הבנו מי הקבוצה שאחראית לפיגוע, אך עדיין איננו יודעים להצביע על שמות המבצעים", אמר. הוא הבהיר כי ישראל נקטה מאז בשורת צעדים נגד אנשי הארגון, בהם צווי הרחקה ומעצרים מנהליים.

"מדובר בקבוצה קיצונית מאוד של יהודים שרוצים שלטון הלכה והחליטו לעשות מעשה שהוא כבר לא רק פגיעה ברכוש פלסטיני, אלא גם פגיעה בנפש", הוסיף יעלון. "הצעדים שנקטנו מנעו פיגועים נוספים נגד ערבים".

על התרסקות המטוס הרוסי אמר יעלון כי  אנחנו מבינים בסבירות גבוהה ביותר שזה פיגוע", אמר יעלון. "אנחנו לא בתוך החקירה, אבל מהבנת הדברים נראה שמדובר במטען חבלה שהתפוצץ בתוך המטוס".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרושם הוא שמבחינת יעלון כולנו 'ביריונים' שיושבים על אדמה פלסטינית
  לא קוניה את דברי השקר והלשון הרע שלו. לא מאמין לאף מילה.
  האיש נכנע מול חמאס ומנסה את כוחו מול בית-כנסת

  אברהם |
  הגב
 2. שיעור הדף היומי המרכזי ברמת שלמה נדד לגבעת זאב בבית הכנסת המפואר
  "איילת השחר" שבג"ץ רוצה להרוס

  כ-50 מלומדי שיעור דף היומי משכונת "רמת שלמה " ירושלים הנלמד ע"י הגאון רבי אשר דרוק שליט"א בבית המדרש החסידי " משכנות יעקב" יצאו באוטובוס לגבעת זאב ביום שני בבוקר שם התקיים השיעור הדף היומי ע"י הרב אשר דרוק שליט"א לאות הזדהות עם חברי וקהילת קודש "איילת השחר" ביגונם הכבד עקב החלטת הבג"צ להרוס את בית הכנסת הגדול והמפואר,
  השיעור התקיים מתוך תחושה של המשתתפים שבזכות התורה הקדושה דמגנא ומצלא תבוטל הגזרה ולאחר השיעור דיבר הרב שליט"א דיברי חיזוק והתעורות למאות באי בית הכנסת בהדגישו שהמאבק הוא של כל כלל ישראל וצריכים לזעזע את כל העולם היהודי היתכן שבירושלים עיה"ק רוצים להרוס בית כנסת מפואר כזה ,חז"ל אומרים שאמוראים הלכו בדרך לפתע שמעו קול בכי נורא ולא ידעו מהו? גילו להם משמים שזה בכי שבכה ר' ישמעל כהן גדול על ר' שמעון בן גמליאל והבכי הזה עומד לפני כסא הכבוד, ולא יפסיק עד שיקח הקב"ה נקמה בגויים, אומרים חז"ל שהדמעות לא הולכות לריק וכל השתדלות ותפילה של היהודים הרבים שבאים לכאן עושה רושם למעלה, כי כל תורה ותפילה המתקימת בביה"כ פועל את פעולתו , ונזכה כולנו לראות את ביה"כ עומד על תילו ועוד מתרחב לעוד קומות ועוד בתי כנסיות ומדרשות באיזור

  אחד מחברי השעור יהודי ניצול שואה בכה מרורים בהגיעו לשערי ביהכ"ס ואמר איך יתכן שבארץ ישראל ובירושלים עיה"ק יהרסו בית כנסת ועוד בחסות בית משפט והמשטרה הישראלית, לאן הגענו אחרי מה שראינו אצל הנאצים ימ"ש

  ציבור עסקני האיזור הודו לציבור שהגיע, וקראו למשאל עם לגבי הקיום והלגיטמיות של בגץ שאין לזה אך ורע בעולם הנאור.

  בני |
  הגב