יענקי ביכלר הודה בעבירה על החוק

יענקי ביכלר הודה בשבוע שעבר בעבירה על חוק המפלגות במסגרת הבחירות הפריימריז למפלגת קדימה. אך למרות זאת הוא לא קיבל עונש

איש יחסי הציבור יעקב ביכלר הודה בשבוע שעבר בעבירה על חוק המפלגות במסגרת הבחירות בפריימריז למפלגת קדימה. אך למרות זאת ביכלר לא קיבל עונש.

ביכלר שהודה בעבירה על חוק המפלגות, משמש כיום כיועצו של יו"ר ש"ס אריה דרעי שמצוי בחקירה בחשד להעלמת מס והלבנת הון. הוא שימש כיועץ עבור מד"א שהחליטו לפני מספר חודשים להפסיק את ההתקשרות עם משרדי יחסי הציבור בבעלותו.

ביכלר החלו את דרכו כשדר בקו הנייעס 'הקול החרדי' שם שימש כשדר חדשות. לאחר מכן, החליט להתקדם, והקים את משרד יחסי הציבור במסגרתו הוא שימש כיועץ לשאול מופז.

לפי כתב האישום המקורי שהוגש נגד ביכלר, בשנת 2011, לקראת הבחירות המקדימות במפלגת 'קדימה' שהספיקה להתאדות מאז מהזירה הפוליטית, בטענה שבסיכומים שערך עם ראש מטהו של שאול מופז אברהם דואן להשיב למתפקדים את הסכום הדרוש מכל אדם שמתפקד למפלגת קדימה לשלם דמי התפקדות / דמי חבר סה"כ 50 שקל לאדם, וזאת בניגוד לחוק המפלגות האוסר זאת.

בצירוף עם ידידו של ביכלר בנימין מחלב השלושה הביאו להתפקדותם של מאות של מתפקדים למפלגת קדימה, וסיפקו להם סך של אלפי שקלים כהחזר לדמי ההתפקדות ששילמו.

בשנת 2015 הועמדו ביכלר ומחלב לדין, ובשבוע שעבר נגזר דינם במסגרת הסדר טיעון, כשעיקרו הודאה, ביכלר ומחלב הודו בתשלום דמי התפקדות עבור אדם אחר בניגוד לחוק המפלגות.

במסגרת ההסכם עם ביכלר, הוא לא הורשע ונאלץ למסור התחייבות כספית על סך 5,000 שקל ולפיה לא יחזור על העבירה במשך שנה.

מחלב, שהיו לו כבר הרשעות קודמות, הורשע בעבירה על חוק המפלגות ונגזרו עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 3,000 שקל.

נכון למועד כתיבת השורות –  מביכלר יחסי ציבור לא התקבלה תגובה. כשתתקבל נשמח לפרסמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.