יעקב אשר בדרך לכנסת: החוק "הנורווגי הקטן" יובא לממשלה ביום א'

האם בקרוב נראה שוב את מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר במסדרונות הכנסת? שרת המשפטים איילת שקד פרסמה היום (שני) את תזכיר הצעת החוק שזכה לכינוי "החוק הנורווגי הקטן". החוק יובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. סגן שר החינוך חבר הכנסת מאיר פרוש אמר כי הוא צפוי להתפטר מחברותו בכנסת במידה והחוק הנורווגי יאושר בשבועות הקרובים.

האם בקרוב נראה שוב את מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר במסדרונות הכנסת? שרת המשפטים איילת שקד פרסמה היום (שני) את תזכיר הצעת החוק שזכה לכינוי "החוק הנורווגי הקטן". החוק יובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב.

על פי המסתמן, במידה והחוק יעבור, סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש יתפטר לטובת מס' 7 ברשימה יעקב אשר. יעקב אשר כיהן בכנסת הקודמת כח"כ מטעם 'דגל התורה' ביהדות התורה. לאחר הבחירות הוא מצא עצמו מחוץ לכנסת כשיהדות התורה קיבלה שישה מנדטים בלבד.

מלבד 'יהדות התורה' גם מפלגת 'הבית היהודי' מקדמת את החוק הנורווגי לאחר שהח"כית שולי מועלם-רפאלי מהבית היהודי נותרה מחוץ לכנסת לאחר שהוצבה במקום התשיעי, ואילו המפלגה קיבלה רק שמונה מנדטים. במפלגה החליטו לפיכך לדרוש את קידומו של החוק הנורווגי במסגרת המשא ומתן הקואליציוני.

החוק יחול רק על שר או סגן שר אחד מכל סיעה (ללא הגבלה על גודל הסיעה). אם השר יתפטר מתפקידו כשר, הוא ישוב לכהן כחבר כנסת, וחבר הכנסת שמונה במקומו יעזוב.

צילום: משה גולדשטיין
צילום: משה גולדשטיין

בדברי ההסבר לחוק נאמר, כי המצב בו ח"כ מחזיק בכפל תפקידים פוגע בתפקודה של הכנסת. מכיוון שתפקידה המרכזי של הרשות המחוקקת היא לפקח על הרשות המבצעת.

בראיון לרדיו 'קול חי' אמר סגן שר החינוך חבר הכנסת מאיר פרוש כי הוא צפוי להתפטר מחברותו בכנסת במידה והחוק הנורווגי יאושר בשבועות הקרובים.

לעומת זאת סגן שר הבריאות ליצמן הבהיר "אף פעם לא הייתי בנורבגיה, כבר הודעתי ואומר כעת שוב: לא מכיר בחוק הנורווגי, אינני הולך להתפטר לטובת יעקב אשר"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שמחה גדולה בחסידות גור כאשר פרוש יפרוש מהכנסת לטובת יעקב אשר…..וצהלה גדולה בליכוד ,כאשר ברור יהיה שדגל התורה מסנדלת את עצמה בכך ,שלא תוכל לאיים יותר בפרישה מהקואליציה ,משום שאז פרוש חביבם יאלץ לעזוב את תפקידו וישאר ללא שום תפקיד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • קשקוש מוחלט
   ברגע שפרוש מפוטר או מתפטר מהסגנות הוא חוזר לכנסת ואשר נכנס

   אנונימי |
   הגב