יעקב אשר: "הבית היהודי בטראומה ולא מתאושש מההפסד ברבנות"

בדיון הבוקר בוועדה עקץ ח"כ יעקב אשר את ח"כ אלעזר שטרן: "ההחמצה שלו להיות רב-אלוף בצה"ל, עולה לנו כרגע בניסיונותיו להיות רב בכנסת"

אחרי שראש הממשלה נמנע כבר חודש מלהביא את הסכמות הבית היהודי והתנועה בחוק הגיור החדש לדיון בממשלה, קיימה היום (חמישי) וועדת הפנים של הכנסת דיון בעניין.
בדיון הבוקר בוועדה עקץ ח"כ יעקב אשר את ח"כ אלעזר שטרן: "ההחמצה שלו להיות רב-אלוף בצה"ל, עולה לנו כרגע בניסיונותיו להיות רב בכנסת"
אשר הודה ליו"ר הוועדה מירי רגב בעמידתה כנגד מהלכי הבית היהודי ואלעזר שטרן, לעקוף את הרבנות הראשית בכל ענייני הגיור.
יעקב אשר אמר בדיון, כי התקדים אותו מנסים לחוקק כרגע חמור ביותר, כי מעבר לפגיעה הקשה במושג ההלכתי של הגיור שעלולות להיות לו השלכות חמורות על העם היהודי, הוא פגום גם ללא קשר לדת ומדינה. "משום שכמו בצבא במשטרה ובכלכלה מחליטים אנשי המקצוע שבתחומם, כך  כאן הסמכות היחידה הם הרבנים הראשים, ולא לסלול כבישים עוקפים", אתם רוצים אחרת, תפטרו את הרבנים הראשיים ותסגרו את הרבנות". אמר.
"במציאות כעת," פנה אשר אל יו"ר הוועדה רגב, "אסור לתת יד למהלכים המסוכנים שלהם, וכל הכבוד לך.
אשר לגלג בדיון על האובססיביות של ח"כ שטרן בענייני דת, ואמר לקול צחוקם של חברי הכנסת "הוא כנראה חלם להיות רב-אלוף, עכשיו הוא מנסה שבנוסף לתואר אלוף שיש לו, הוא יקבל גם תואר רב בכנסת הוא כל הזמן מתעסק בעניני דת"
בדבריו פנה אל ח"כ אורית סטרוק מהבית היהודי שישבה כל הדיון בשקט, והשמיע דברי ביקורת חריפים. "הלא את, על כל מאחז או התנחלות קטנה  שזזה את הופכת שולחנות, וכאן על עניין כזה הלכתי וקריטי את יושבת ושותקת".
יעקב אשר הזכיר את ההפסד הצורב של הציונות הדתית בבחירות לרבנות הראשית. "הבית היהודי פשוט בטראומה  ולא מצליח להתאושש ומנסה בכל דרך לעקוף את הרבנים הראשים שנבחרו" אמר ח"כ אשר.
"הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, מסבירי פנים הרבה יותר מאנשים אחרים  כאן בבניין כולל הבית היהודי. הניסיון להציג מצג כאילו הרבנות הראשית כיום תגרום לאנשים לרדת מהארץ, הוא לא יותר מאשר דמגוגיה זולה". אמר בסיום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.