יעקב אשר לשקד: "על איזה שינוי לטובה את מדברת" (תמונות)

כנס קוממיות ה 7 נערך אמש (שלישי), ברמלה, תחת הכותרת ״מדיניות כלכלית במדינה יהודית״, בכנס עסקו בתופעת העוני, פערי השכר ויוקר המחיה.

בפאנל השתתפו חברי הכנסת יעקב אשר, איילת שקד, שמעון אוחיון, ור״ע לוד עו״ד יאיר רביבו.

בתגובה לדבריה של חברת הכנסת איילת שקד על כך שניכר שינוי בחינוך ובמצב הכלכלי אמר חבר הכנסת יעקב אשר: ״אין, ולא היו שום תוכניות חדשות ששינו במשהו את תוצאות החינוך במדינה מתחילת הקדנציה של הממשלה הנוכחית וודאי שלא את החינוך לערכים ויהדות. לצערי הרב הגענו למצב בו ילד במדינת ישראל של 2014 יודע פחות על העבר של עם ישראל ממה שידעו ילדים בעבר, לא רק שאין בשורה בהסתכלות ובטיפול באוכלוסיות חלשות בפריפריה, ישנה אטימות ורשעות מצדו של שר האוצר יאיר לפיד אשר כלל לא מכיר אוכלוסיות אלו המתגוררות בפריפריה. מישהו יכול להזכיר לי מתי מתחילת הקדנציה שלו הוא ירד לשטח? מתי בפעם האחרונה הוא ביקר באשדוד? בנתיבות? בקרית שמונה?

לצערי, האח נפתלי בנט וחברי הבית היהודי לא מצליחים להשפיע לטובה בשום דבר שיוביל לחיזוק הזהות היהודית בממשלה זו, והם רק מנצלים את התקופה הזו, ונהנים מ ״דמי השדכנות״ שהם מקבלים מדי פעם לעמותות ישיבות פרויקטים ודברים נקודתיים הקרובים למפלגתם.״

על הטענה כי מועברים לחרדים תקציבים גדולים לישיבות, השיב חבר הכנסת יעקב אשר, ואמר: ״אדם שלא מאמין לא יבין אף פעם מדוע עם ישראל צריך את עולם הישיבות, מי שלא טעם, לא יודע. לגבי הטענה השקרית והלא נכונה שמעבירים כספים גדולים לישיבות, יש בידי השוואות ברורות שעשו בין תקציב הסטודנטים לתקציב בני הישיבות אשר מוכיחות בהבדל הזועק לשמים שהסטודנטים מקבלים הרבה יותר, וזה הזוי, שבמדינת היהודים אברך שלומד תורה מקבל הרבה פחות מסטודנט שלומד היסטוריה יוונית, נעשה כאן עוול. כל היום מאשימים את החרדים בלקיחת כספים מהמדינה ובסוף מתברר שהסטודנטים הם אלו שלוקחים פי כמה וכמה מבני הישיבות בצורה דרסטית.

וכאן הבן שואל, המשיך אשר: "במה אנחנו יהודים אם אנו לא מעריכים בני תורה ומבינים שאברך שלומד ומתעלה הוא לא פחות מפרופסור בחשיבותו? כשאין כבוד לתורה לא יצליחו להוציא שום בשורה״.

צלם סוכנות הידיעות "חדשות 24" תיעד
שקד +יעקב אשר צילם 24

unnamed (5)

unnamed (6)

שקד +יעקב ה אשר צילם 24

א שקד +יעקב ה אשר צילם 24

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.