יעקב אשר תקף: "אלעזר שטרן עוקר את תורת ישראל" (וידאו)

בדיון שנערך היום במליאת הכנסת בהצעה לסדר משותפת שהגישו ח"כ יוני שטבון וח"כ יעקב אשר בנושא "המחסור בתקני הדיינים בבתי הדין הרבנים, ביחס למספר התושבים", תקף יעקב אשר בחריפות את אלעזר שטרן. צפו

יעקב אשר פתח: "כשאני עומד פה על דוכן הכנסת הייתי מצפה לתומי שיעמוד כאן ח"כ אלעזר שטרן במקומי, ויתריע על מצב בתי הדין במדינת ישראל, אבל בחוצפתו הרבה הוא אפילו לא מגיע לדיון כזה. ואני שואל פה, היכן אלעזר שטרן? הרי הוא תמיד כל כך דואג שלא תהיה בירוקרטיה בבתי-הדין הרבנים, ושהשירות יהיה מזמין, והרי לשטרן הכי חשוב שלאנשים לא יהיה עינוי דין.

אשר אמר עוד: הרי הוא דואג לכך באופן חריג, לא ראיתי שום מוסד ממשלתי שדאג כך, לא לבירוקרטיה שיש במס הכנסה, לא לבירוקרטיה שיש במשרדי ממשלה השונים, ואפילו לא על הבירוקרטיה בבתי-המשפט. אלא כל דאגתו אך ורק לבתי-הדין הרבניים, ואני שואל מדוע? המצב כיום שבתי הדין מוזנחים, הקירות לא מטויחים, ואנשים ממתינים במסדרונות צרים, אתם יודעים מתי בית-דין רבני זוכה למבנה שאל ח"כ אשר? רק במקרה שבית המשפט עובר להיכל יפה וגדול, ורק אז, אולי ואולי הוא יקבל את המבנה הזה.

ולכן כאשר עומדים כאן על הדוכן חברי כנסת ואומרים: תהיו נגישים, תהיו מסבירי פנים, זה לא משום שמעניין אותם מבתי הדין. אלא כי הם רוצים להוציא את ההלכה ממדינת ישראל ולהפוך אותה למדינה רפורמית.

פיכם ולבכם אינם שווים, לא כשאתם אומרים שאתם רוצים את החרדים בשוק העבודה, ולא כאשר אתם מדברים על עינוי הדין שיש בבתי הדין הרבנים.
את דבריו סיים ח"כ אשר: נאה דורש נאה מקיים". תקף אשר.

צפו בנאומו מהכנסת
[alooma ref="24a64f7970f431708ad8a625e077d72f.mp4" src="1"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.