יערב עלי שיחי: סידור התפילה של "עוז והדר" – עריכה חדשה בעיצוב מרהיב

סידור התפילה של "עוז והדר" – עריכה חדשה בעיצוב מרהיב

מאז שממלכת התורה "עוז והדר" העמיסה על שכמה את המשימה החשובה והנכבדה להאדיר את ארון הספרים היהודי, נפתח עידן חדש בתחום עריכת הספר התורני. לאחר שכל ספרי היסוד של עם ישראל האירו באור חדש וזכו לעדנה תחת שרביט הפלאים של ראשי ורבני ממלכת התורה "עוז והדר", היה זה אך מתבקש שיגיע זמנו של הספר המלווה כל יהודי בכל גיל ורמה בכל יום ובכל עת – סידור התפילה. וכעת כאשר ב"עוז והדר" זכו לברך על המוגמר, מתגלית לעינינו יצירת הפלאים, קנקן חדש ומפואר מלא ביין משומר ומשובח ההופך את התפילה לשעה של דבקות ועונג עילאי.

הסידור שמעוטר במעלות רבות, הוגה בהגהה מיוחדת, נוספו בו תפילות רבות, סימוני דקדוק מיוחדים והוראות ברורות למתפלל, והוא אף מצטיין בכך שאין צורך יותר לדפדף ממקום למקום בעיצומה של התפילה בכדי למצוא את התפילה המתבקשת. כל התפילות ערוכות ומסודרות במקומן הראוי והמדויק ללא דילוגים וקיצורים. כמו כן, יש בסידור סימון חיצוני כדי למצוא כל תפילה ותפילה, מלבד שלל מעלות הטובות.

התוספת העיקרית והמיוחדת היא פסקי ההלכות והדינים המלוות את המתפלל ומדריכות אותו בכל שלב למען יידע את המעשה אשר עליו לעשות. ההלכות משובצות בתוך הסידור בשפה בהירה ומתומצתת, כאשר בסוף הסידור נוסף קונטרס הלכתי מקיף בשם 'קיצור הלכות תפילה' עם טבלאות ותרשימים להקל על המתפלל במציאת הדינים בכל עת שנדרשים.

סידור ההלכות וההכוונה נווטה בהשכל על ידי ריש מתיבתא "עוז והדר", הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א, אשר זכה ולהאיר עיניהם של ישראל באור התורה וביסודות ההלכה. במלאכת עריכת הסידור היו עיניו פקוחות על המשמר יומם ולילה לא ישבות, כדי שיצא הדבר מושלם ומתוקן הן מהבחינה ההלכתית והן מבחינת הנוחות למתפלל.

כל ספרי "עוז והדר" חתומים בחותם השלימות ומאופיינים בעיצוב ועימוד מרהיבי עין. פארו של הסידור החדש אף הוא כליל השלימות כראוי למלווהו הנאמן ביותר של היהודי. אין ספק כי תפילה מתוך סידור מעוצב ומעומד בצורה המותאמת ומיועדת במיוחד עבור נוחות וזרימת הקריאה, ובאותיות חדשות מאירות עינים, מקבלת תחושה אחרת לגמרי, מרוממת ועילאית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.