יפה דרעי: "אם הגר"ש כהן ידרוש ממני – אסגור את המוסדות" • האזינו לראיון (הקלטה)

בעקבות מכתבו החד-משמעי של הגר"ש כהן האוסר על בנות לימודים במוסדות אקדמאיים, התראיינה הבוקר רעייתו של יו"ר שס – שמנהלת בעצמה מכללה לבנות – בגלי צה"ל והצהירה: "הרב כהן הוא דעת תורה. אם הוא ידרוש ממני – אסגור את המוסדות". האזינו

אחרי המכתב החריף שפירסם אמש נשיא מועצת חכמי התורה, הגר"ש כהן, בגנות לימודים אקדמיים לבנות, התייחסה הבוקר יפה דרעי (רעייתו של יו"ר שס) לדברים.

דרעי, שמנהלת בעצמה מוסד המשלב חומרי לימוד אקדמיים, אמרה בראיון לגלי-צה"ל: "אני רוצה להסביר דבר שהוא מאוד מהותי מבחינתי: הרב שלום כהן הוא דעת תורה, דעת תורה לא עובדת אצל אף אחד. זה התפקיד שלו לומר את מה שדעת תורה אומרת".

בהמשך הדברים התייחסה דרעי למוסד אותו היא מנהלת: "בנות שלומדות אצלנו זה בנות שמקבלות מעטפת של השקפה, של כיוון חשיבה. לא עשיתי שום צעד בלי שהרב שלום כהן ידע והוא שאל הרבה שאלות".

דרעי הבהירה שהיא לא הדוברת של הרב כהן, אולם הבעיה היא עם "בנות צעירות שמסיימות כיתה י"ב, בנות 17 וחצי, והן רוצות ללכת ללמוד לימודי המשך, אבל צריך להבין שיש בנות שלא בנויות ללכת למכללה חרדית בגיל כל כך צעיר בלי לקבל את עיצוב האישיות ומבנה הבית היהודי, אתה לא יכול ללמוד רק מקצוע".

לשאלה האם במידה והרב כהן יורה לה לסגור את המוסד שלה היא תציית להוראה שלו, השיבה דרעי: "לא תאמין, אני מחר סוגרת. דעת תורה היא לא עובדת אצל אף אחד".

האזינו לראיון המלא

[alooma ref="abcb5e08500d1d2bc6d88902302ebe20.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד למרן. אין דבר כזה מכללה חרדית זה המצאה של הערב רב כדי להפיל את בנות ישראל הכשרות

  מוטי |
  הגב
 2. דתיה לאומית קלאסית,
  אין לה השקפה חרדית בסיסית.
  מה ההבדל בינה לבין חיים אמסלם?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. על תדאגי יפהל'ה 'הקריאה' של הרב שלום כהן זה
  אך ורק לפגוע בבתו של מרן זצ"ל הרבנית עדינה בר שלום,

  הוא פשוט נענה לקריאת בעלך אריה דרעי, שיעזור לו…

  יאיר |
  הגב