אגו"י תפרשו מהקואליציה? ה'מועצת' תכריע

סערת 'יס פלנט': מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' תתכנס כדי לדון בחילולי השבת המתרחבים בירושלים

האם נציגים ב'יהדות התורה' במועצת עיריית ירושלים יפרשו מהקואליציה? השבוע צפויה מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' להתכנס בבית ועד הפועל של אגודת ישראאל בירושלים ולהכריע בנושא לאור חילולי השבת ההולכים ומתרבים בבירה.

לפני כשבועיים הכריזו הנציגים החרדים בעיריית ירושלים מלחמה נגד מתחם 'שרובר' בבירה. המתחם המדובר נפתח לפני כשבוע בשבת בירושלים ולטענת הנציגים החרדים בעיריית ירושלים הוא גורם לחילול שבת המוני בעיר.

מתחם 'שרובר' נפתח באיזור דרך חברון – שכונת אבו טור, לא הרחק מחומות העיר העתיקה. מדובר במתחם המונה 16 אולמות בתי קולנוע של 'יס פלאנט', מסעדות, בתי קפה, גלידריות ואתרי בילוי ופנאי רבים נוספים. על פי הודעת בעלי המתחם, המקום פתוח בשבתות ובחגים.

השבוע, כאמור, יתכנסו מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לדון בענייני השעה וסוגיית חילולי השבת ההולכים ומתרבים בירושלים.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

כמו בפעם הקודמת, בה התכנסו גדולי התורה החסידיים, גם הפעם צפויים כל האדמו"רים הבולטים להגיע לכינוס. בין האדמו"רים הצפויים להשתתף: האדמו"רים מגור, בעלזא, וויז'ניץ, צאנז, סדיגורא, ביאלה, מודז'יץ', סלונים ועוד.

כמו כן יידונו שלל סוגיות העומדות על הפרק, ביניהן החינוך החרדי, כלל תקציבי עולם התורה. הכינוס יתקיים בהתאם לדרישת חברי מועצת גדולי התורה להתכנס ולדון וללבן את ענייני הזמן והנושאים העומדים על הפרק.

בימים האחרונים ערך מזכיר המועצת הרב מרדכי שטרן סבב טלפונים לנאמניהם של גדולי ישראל על מנת לתאם את העיתוי הנכון והמתאים לקיום הכינוס של חברי המועצת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קובי שומע?! מה עושים? יש לך איזה ספין או איזה דיל למונע את המשבר בין הקיסר ניר ברקת לחרדים?

    מוטי קרויזר |
    הגב