יצאת צדיק – במקום לרשום קנס, ניקו הפקחים את ביתו של ניצול השואה

המילה פקח, מעוררת קונוטציות שליליות. אך כנראה, שזה לא תמיד נכון.

פקחי עירית אשקלון, יצאו צדיקים, לאחר שהגיעו לביתו של יואל לוינגר ניצול שואה, בכדי לרשום לו קנס בעקבות תלונה על לכלוך וזוהמה, הם שמעו את סיפורו והחליטו לעזור.

לפני כשבועיים, הגיע פקח לביתו של ניצול השואה, בעל הבית לא היה במקום והפקח החליט לרשום לו דו"ח. הדו"ח נשלח והגיע אל בעליו- יואל לוינגר, שמתגורר בבית אבות, ניצול שואה בן 88.

כשהגיע הדו"ח לידיו של לוינגר, הוא התקשר אל בתו וסיפר לה על כך. היא פנתה אל מנהל הפיקוח והוא הקשיב ונענה לבקשתה. לאחר שהגיע אל בית האבות פגש את מר לוינגר, "שמעתי את סיפורו של האיש והתברר לי שהוא לא גר בבית כבר 3 שנים, הבנתי שמדובר בניצול שואה ואיש שנטל חלק במלחמות ישראל , התרגשתי מהמפגש ופניתי לראש העיר כדי שיתן לנו אישור לבצע ניקיון יסודי בביתו, איתמר נענה לבקשה בשמחה והחלטנו לבטל את הדו"ח ולצאת למבצע" סיפר מנהל הפיקוח ללו אנקה ל'מעריב'.

יחד עם ללו הגיעו הבוקר, עשרה פקחים אל ביתו של יואל לוינגר והתחילו בעבודת ניקיון יסודית, עם כלים מיוחדים ובעזרת מנופים וטרקטורים, הם גזמו עצים , ניקו את הלכלוך הרב ופינו את האשפה ושאר ה"עתיקות" שהיו בביתו של יואל לוינגר.

יואל לוינגר סיפר בהתרגשות עם דמעות בעיניו "הפקחים עשו לי הפתעה, אני מאוד מתרגש יש לי דמעות בעניים, רק אני נשארתי מכל משפחתי שנספתה באושוויץ, אני שמח שללו נרתם לעזרתי יחד עם הפקחים שלו, לא האמנתי, הייתי בטוח שאף אחד לא יוותר לי על הדו"ח , כל הכבוד לאנשים האלה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה אמור להיות מובן מאליו! איך אפשר להתנקל ליהודי מבוגר?? רק אנשים חסרי לב יעזו.
    כל הכבוד לשוטרים!

    עומר |
    הגב