צפו: אביר איכות השלטון ח"כ יצחק כהן תקף את לפיד: "שיקרת לאומה, דרדרת ילדים מתחת לקו העוני"

יצחק כהן מש"ס שזכה בתואר "אביר איכות השלטון" עלה לדוכן הכנסת במליאה במסגרת נאומים בני דקה והזכיר את הגירעון ששר האוצר שיקר לעם כולו: "לאחרונה התפרסמו נתוני הגירעון לשנת 2013 והם סביב אותו מספר ששר האוצר הקודם, ד"ר יובל שטייניץ, פחות או יותר אמר אותו, שזה יהיה בסביבות 3%. אבל מייד עם היכנסו של שר האוצר הנוכחי, מר יאיר לפיד, הוא פתח במתקפה היסטרית על שר האוצר הקודם ועל הממשלה הקודמת, בהפצת בדיות שהגירעון הוא סביב ה-5% ושהשאירו לו בור גדול, כאשר הנתונים היו ידועים גם לחברות דירוג האשראי הבין-לאומיות שידעו במהלך 2012 בדיוק, פחות או יותר, כמה יהיה הגירעון".

כהן הוסיף עוד: "אני חושב שהמעשה שעשה שר האוצר לפיד הוא מעשה לא ראוי במדינה מתוקנת. אני חושב שלאחר שהתפרסמו הנתונים, והוא בסך הכול קיבל ירושה מאוד מאוד מאוד טובה, אני חושב שהרבה מדינות בעולם במהלך המשבר הגלובלי המתמשך היו שמחות לקבל כאלה נתוני מאקרו, של צמיחה של כמעט 15%, של נתוני אבטלה כמעט אפס, שיחס חוב תוצר בממדים היסטוריים לא היה דבר כזה, ובכל זאת הלך והכפיש והשמיץ, ועשה צעדים כתוצאה מכך ומשפחות רבות נפגעו מכך. הוא פגע בקצבאות הילדים, הביא מאות אלפי משפחות אל מתחת לקו העוני, למעלה מ-40,000 ילדים דרדר אותם אל מתחת לקו העוני, במצג שווא שהיום התברר שלא היה ולא נברא".

כהן דרש התנצלות על גבי הכנסת מלפיד: "אני חושב ששר האוצר יאיר לפיד צריך להתנצל בפני האומה, להתנצל על השקרים שהוא הפיץ, להתנצל בפני ד"ר יובל שטייניץ על ההשמצות וההכפשות, ולבוא גם פה לכנסת ולהתנצל בפני חברי הכנסת וועדת הכספים על הצעדים שהוא עשה שלא היו צריכים לעשות אותם".

צפו בנאומו – באדיבות ערוץ הכנסת – צילום תמונה – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.