יציל את אסד? פוטין שיגר משלחת צבאית לסוריה

פוטין שלח לאסד משלחת ייועצים ואמצעים טכנים שתסייע לו במאבק נגד המורדים – כך גילו גורמים בממשל האמריקני ל"ניו יורק טיימס". ארצות הברית מודאגים

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מנסה להציל את נשיא סוריה בשאר אסד ולשם כך הוא שלח לו משלחת ייועצים ואמצעים טכנים שתסייע לו במאבק נגד המורדים – כך גילו גורמים בממשל האמריקני ל"ניו יורק טיימס".

על פי הדיווח בסוף השבוע, בהוראת פוטין נשלחו צוות מקדים לסוריה שהשתכנו ביחידות דיור וכן הקימו תחנה לפיקוח אווירי לשדה תעופה במדינה, בארצו ת הברית עוקבים בדאגה, בבית הלבן נדלקו הנורות האדומותרק  לאחר סדרה של פעלות שביצעה רוסיה בשטח סוריה.

בתוך כך, הרוסים הגישו בקשה לשכנותיה של רוסיה להטיס מטוסים צבאיים מעל שטחן.

בשיחה עם ה"טיימס" הודו מקורות בבית הלבן כי הם לא בטוחים בכוונותיה של מוסקבה. עם זאת, יחידות הדיור, שיכולות לשכן עד 1,000 איש, מרמזות כי רוסיה עלולה לשלוח יועצים או אנשי צבא לשדה התעופה הסמוך ללטקיה מעוז של אסד.

הבכירים האמריקנים העריכו כי  מצבת הכוחות הרוסיים בסוריה עלולה בסופו של דבר להגיע לכדי 2,000 עד 3,000 אנשי צוות. "יש פה רגעים מדאיגים", סיכם מקור בממשל.

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הביע את דאגתה של ארה"ב מהמתרחש, בשיחה עם עמיתו הרוסי, סרגיי לברוב. בהודעה של מחלקת המדינה האמריקנית נכתב כי "פעולות אלה יכולות לדרדר עוד יותר את הסכסוך ולהוביל למותם של עוד חפים מפשע ולהתגברות תופעת הפליטים ולהגביר את הסיכון של עימות עם הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר את הדיווחים על מעורבות צבאית רוסית בסוריה.'רוסיה מספקת אימונים ושירותי לוגיסטיקה "רציניים" לצבא הסורי. פוטין התייחס לדיווחים על מעורבות רוסית ישירה בלחימה: "מוקדם מדי לדון באפשרות לעשות זאת היום, אבל אנחנו כבר עכשיו מעניקים לסורים סיוע רציני בציוד ובאימונים עם הנשק שלנו". פוטין ציין כי רוסיה מעוניינת להקים קואליציה בינלאומית ש"תילחם בטרור ובקיצוניות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.