ירושלים: לראשונה הוזזה הרכבת הקלה מהמסילה עקב צעיר שנלכד ונפצע – צפו בתמונות החילוץ

נוסע ירושלמי שמיהר 'לתפוס' את הרכבת הקלה, חרג מכללי הזהירות ונלכד למשך שעות מתחת הרכבת שעליה רצה לעלות.

הנוסע הגיע לתחנה וכדי להגיע ליעדו היה עליו לעבור לתחנה בכיוון הנגדי. באותה שעה עמדו שתי רכבות בשני צידי המסילה, כשכל אחת מהן מעלה נוסעים. האיש שלא היה לו זמן ומיהר קצת, החליט לחצות את המסילות בעוד הרכבות עומדות ומתכוננות לתחילת נסיעה.

לרוע מזלו אחת הרכבות החלה לנסוע, ולא ניתן היה לחלצו מבלי להרים הרכבת. למקום הגיע צוות חילוץ עם ציוד מיוחד, ובעזרת כריות אויר הרימו את הרכבת במבצע לוגיסטי מסובך שנמשך שעות.

בסופו של המבצע חולץ הצעיר כשהוא סובל מפגיעות קלות בלבד בגפיו, ופונה להמשך טיפול בבית החולים.

לידיעתכם: המעבר בפסי הרכבת הקלה אסור לחלוטין, למעט במעברי החציה המסומנים והמרומזרים. עם זאת, במקרים רבים ניתן לראות אנשים המזלזלים בהוראות הבטיחות וחוצים את המסילות במקומות האסורים כדי לחסוך זמן.

הפעם זה אכן נגמר בדרך נס ללא אובדן חיי אדם, אך הרשויות השונות מדגישות שוב ושוב כי יש לנקוט בכללי הזהירות ולא לזלזל בסכנת הרכבת הקלה לאלו שמנסים להפר את הכללים.

רשף-משנ האסף אברס, דובר כבאות והצלה מחוז ירושלים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר באדם בשנות ה-20 לחייו. צוות כיבוי וחילוץ ביצע הרמה של הרכבת בעזרת כריות מיוחדות, ולמעשה שלף אותו מתחת לקרון. הפצוע חולץ והועבר לטיפול רפואי, מצבו ככל הנראה קל עד בינוני".

לדברי דובר כבאות המחוז, מדובר למעשה בפעם הראשונה בה הרימו את הרכבת הקלה מהמסילה. תנועת הרכבות בקטע חודשה לאחר מספר דקות.

צפו מרגעי החילוץ
צילום: מוטי אפל חדשות 24

 

 

 

צילום תמונה ראשית ויקיפדיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.