ירושלים: אלפים בכנס תמיכה בסיעת 'עץ'; ביקורת על 'דגל'

אלפים התכנסו אמש לכנס בחירות שקיימה סיעת בני תורה-עץ בירושלים באולמי תמיר. רבני מפלגת עץ נשאו נאומים על גודל המערכה העומדת לפתחם, וחלקם גם לא חסכו ביקורת על הציבור הליטאי של מפלגת דגל התורה

אלפים התכנסו אמש לכנס בחירות שקיימה סיעת בני תורה בירושלים באולמי תמיר.

גדולי רבני ומנהיגי מפלגת עץ נשאו נאומים נרגשים על גודל המערכה העומדת לפתחם, וחלקם גם לא חסכו ביקורת על הציבור הליטאי של מפלגת דגל התורה.

את הכינוס פתח הרב דוד זיכרמן ששימש כמנחה הערב. בדבריו הזכיר את מעצרו של ישראל מאיר אלישיב השוהה בכלא הצבאי בענתות, והיקשה, כיצד יתכן שאלו שהיו דבוקים למרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב, לתורתו, לפסיקותיו ולברכותיו, מסוגלים כעת לשבת בשקט נוכח מעצר נינו שאינו מתייצב כהוראת רבותיו.

לאחר מכן נשא דברים חריפים גאב"ד מסורת הגר"צ פרידמן. בדבריו אמר: "אדם נכנס לקלפי ויש לפניו הרבה פתקאות, אם הוא אדם שמחפש לחסל את עולם התורה מיד, הוא יבחר במפלגתו של לפיד או ליברמן, אבל אם הוא אחד כזה שמחפש לחסל את התורה, אבל לא באופן מיידי, אלא תוך מספר שנים, אחרי שיעשו מכסות ויעדים, כזה בן אדם יבחר למפלגת דגל התורה או ש"ס. אך מי שרוצה שבתורה תימשך בעם ישראל, בלי שמד וגזרות, יש לו אפשרות אחת מה להצביע, וזה מפלגת עץ.

הגאון ר' עזריאל אוירבך, מרבני העיר ירושלים, נשא גם הוא דברים על גודל השעה, ואמר כי יש אנשים שאומרים שאינם רואים אף גזירה או שמד, אבל התלמידי חכמים שבדור, שהם רואים מלמעלה מה קורה, הם אומרים שהאויב מתקרב, הרי שלא שייך להמשיך לישון בכזה מצב וצריכים להתכונן מולו. הניסיון של הדור האחרון זה ההתקרבות של העולם החילוני המופקר אל העולם החרדי, ואם ניתן לזה לקרות לא ישאר זכר מעולם הישיבות, וזה מה שקורה מסביבנו. ועל זה המערכה ניטשת. לכן צריכים לחזק את כל מי שסביבנו ואת מפלגת עץ שתצליח בבחירות.

ראש ישיבת פוניבז הגאון רבי שמואל מרקוביץ, אמר בנאומו לפני האלפים, כי כמו בחטא העגל ששבט לוי לא נפל עם כולם בחטא מפני שהיה להם ברור שמשה רבינו יחזור, כי ככה אמר – שיחזור, זה הכוח של הציבור שלנו, שאין פקפוקים והדרך פשוטה וברורה, וזה היה הכח של מרן ראש הישיבה זצוק"ל. ולכן צריכים להמשיך ולהראות את כוחנו כדי שיידעו כולם שיש ציבור ענק עם מסירות נפש שלא ישתוק אלא יילחם על עיקרי היהדות.

אחריו נאם הגאון רבי אשר דויטש, מראשי ישיבת פוניבז, שעמד בדבריו על ההשקפה והדרך של בני תורה, הגר"א דויטש ציין כי לא חידשנו דבר אלא הכל עשינו והמשכנו את דרך רבותינו זצ"ל.

הגאון רבי אשר דויטש מתח ביקורת חריפה על דגל התורה, שוויתרה בשנים האחרונות על מאבקים נגד הגיוס החינוך והשבת, וכל זה בשם המצווה החדשה של "דרכי נועם", אך ראה פלא, כי כשהם מתנהלים מול הציבור של בני תורה, כל הנועם נעלם ומצווה גדולה לרדוף כל מי שמעז להצהיר כי הוא משתייך לציבור בני התורה.

הגאון רבי זבולון שוב, דיבר על ההצלחה הגדולה של מרן הגר"ש אוירבך, בכך שדרכו ופעלו הרב ממשיך ופורח, וביקש בנאומו להמשיך לתמוך בסיעת בני תורה שהיא הסיכוי להמשיך ולהצמיח הלאה את השורשים שנטע מרן הרב אוירבך בכל המוסדות והמאבקים נגד גזירות הדת.

הגאון רבי ברוך שמואל דויטש מראשי ישיבת באר מרדכי, דיבר על הרדיפות הקשות שהיו מנת חלקם של ציבור בני התורה, והבהיר כי הוא מתיר לשקר ולהצביע עץ ולומר שהצביע בפתק של דגל התורה.

לסיום חתם את המעמד נציג סיעת בני תורה בירושלים, אברהם מנקס, שהזכיר שוב את מעצרו של ישראל מאיר אלישיב, ואת דאגת משפחתו שיוכל להצביע גם בכלא – למפלגת עץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.