ירושלים: האפליה הסתיימה, למי הקרדיט? פינדרוס משיב (הקלטה)

השנה בניגוד לשנים קודמות – אין אפליה, וכל הבנות הספרדיות שובצו למוסדות החינוך החרדים בירושלים. דרעי מיהר לחגוג, עיתונאים: הקרדיט מגיע לצביקה כהן

עם פתיחת שנת הלימודים בירושלים. בש"ס מתגאים בכך שהשנה בניגוד לשנים קודמות – אין אפליה, וכל הבנות הספרדיות שובצו למוסדות החינוך החרדים בירושלים.

בערב (א') אריה דרעי מיהר לחגוג את ההצלחה של מחזיק תיק החינוך בעיריית ירושלים  צביקה כהן וכתב בפייסבוק: "הבטחנו וקיימנו"! עם פתיחת שנת הלימודים אני גאה לבשר לציבור שולחיי, ירושלים עושה היסטוריה! אין בנות ספרדיות בבית! עמדנו ביעד!  קיבלנו אחריות על החינוך וביצענו את המוטל עלינו.  זהו תיקון עוול היסטורי שמתחיל בירושלים וימשיך בכל הארץ.  מוסד חינוך שיסרב לקבל תלמידים בגלל מוצאם, ייסגר!

לסיום דרעי משגר ברכות לנציג ש״ס סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן על עמידתו באתגר הקשה.   התגובות לא איחרו לבוא. אנשי תקשורת  בתוך ש"ס ומחוצה לה הביעו ביקורת כנגד יו"ר התנועה אריה דרעי שנטל את הקרדיט, ואחרים טענו שכך לא נלחמים באפליה.  

יהודה שלזינגר (ישראל היום) כתב בפייסבוק בתגובה לדברים של דרעי. השנה היא 2014. יו"ר תנועה פוליטית מתגאה שאף בת מזרחית לא נשארה בבית בשל עבודה מוניציפאלית טובה ואיומים על מוסדות חינוך שלא יקבלו יותר תקציב. לא בגלל שהמנהלים הבינו שהם חשוכים עלובים, לא בגלל שאנשי חינוך הבינו שהם לא מחונכים. לא בגלל נערות פצועות לכל החיים ולא בגלל שנגמרה הגזענות. בגלל שלא יקבלו תקציב.  וואו, כמה עבודה עוד יש פה.. 

דוד חכם כתב בדף הפייסבוק שלו כי הקרדיט מגיע ל מחזיק תיק החינוך 'צביקה כהן' שעמל קשות על מנת לשבץ את כל הבנות הספרדיות. באחת מקבוצות הווטאסאפ החרדיות התפתח דיון סוער לגבי הקרדיט. אחד העיתונאים כתב, כי הקרדיט מגיע אך ורק לצביקה כהן שישב עד הרגע האחרון ודאג לשבץ את כל התלמידות במוסדות  החינוך, הורים לבנות התקשרו והודו לו בדמעות.

האזינו פינדרוס מודה לצביקה כהן

באדיבות 'קול ברמה'

[alooma ref="05d23e2cd4e66e8569215228f74db71f.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה להתלונן על אפליית הבנות הספרדיות בסמינרים אשכנזיים, כאשר בעיר הקודש ירושלים, ניצבת כאבן אטומה, מנהלת סמינר ספרדי(!), המסרבת לקבל תלמידה לסמינר ללא שום הסבר הגיוני!!
  לטענתה התלמידה מתאימה לסמינר מבחינת הרמה הלימודית, צניעות והליכות, משפחה מעולה, אבא יר"ש אברך שתורתו אומנותו, ואמא עקרת בית, המחנכת את ילדיה במסירות נדירה! פשוט אין מקום!!!!! כל כך מגוחך!!
  התלמידה למדה בבית הספר היסודי ששייך לסמינר, הבהירו כבר מתחילת שנה שהם מעוניינים להמשיך אך ורק בסמינר הנוכחי, היות והוא נמצא בסמוך לביתם! לאור האמור, האם משהו מבין את הסירוב העיקש, שמחולל שמות, ההורים- שמדירים שינה מעיניהם חודשים ארוכים, הילדה- שסבלה לא ניתן לתיאור, הפיגור בחומר שהולך ומצטבר, מי ייתן על כך את הדין??? כפי שאני מבינה, הילדה מוחזקת כבת ערובה, המנהלת הציבה אולטימטום לעירייה, ועד שלא תקבל את מבוקשה, התלמידה תשב בביתה! הגיוני, לא?? אז למה לדבר על אפליה, איך אנו באים בטענה כלפי המנהלים והמנהלות האשכנזיים? למה עליהם לקבל בנות ספרדיות, כאשר בינינו הספרדים מסתובבים סיפורי התעללות מביישים שכאלה!!!
  " אוי לנו מיום הדין, אוי לנו מיום התוכחה…"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. פשוט האיש הזה מכה לא עשה כלום והוא רץ לתקשורת ולעצם העניין למה מוסדות מכספי ציבור בכלל שייכים לגזעים מסוימים מה עם המורות והמנהלות האם רק צבע אחד צריך לנהל מוסד ציבורי אפילו בארופה האנטישמית זה לא עד כדי כך

  רבין |
  הגב
 3. אפשר לצרף לקרדיט גם את מפלגת בני תורה שבזכותה צביקה כהן קיבל את מנח"ח.

  שמואל |
  הגב