ירושלים: חרדי נעצר בחשד שירק על נערה

האירוע התרחש בסמוך למרפאה ברחוב שטראוס בעיר. החשוד טוען: "זה היה אקט של זעזוע מסגנון הלבוש של הנערה"

המתיחות הדתית בירושלים מחריפה: משטרת ירושלים עצרה אמש חרדי כבן 40 לאחר שירק על נערה בת 15 משום ש"התלבשה בפריצות" לטענתו.

המקרה אירע סמוך למרפאה ברחוב שטראוס הממוקם במרכז העיר. הנערה הלכה יחד עם בני משפחתה לבושה במכנסיים, כאשר החשוד ניגש אליה וירק לכיוונה.

שומר המרפאה ואזרחים נוספים שהיו עדים לאירוע הזעיקו את המשטרה וזו עצרה את היורק לאחר שניסה להימלט. הבוקר הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר.

החשוד מתעקש שהיתה זו מעידה חד פעמי, לדבריו זה היה "אקט של זעזוע כלפי סגנון הלבוש של הנערה".

כזכור, לפני למעלה משלש שנים ירקו קיצוניים בבית שמש על תלמידת בי"ס דת"ל במקום. הדבר עורר סערה ציבורית עזה, סערה שיצרה מאוחר יותר את השיח התקשורתי על "הדרת נשים:" במגזר החרדי.

פוליטיקאים ודוברים חרדיים טוענים עד היום כי האירוע – ובעיקר הניפוח התקשורתי שלו – הוא שהוביל לנסיקתה המטאורית של מפלגת יש עתיד בבחירות 013.

בדיון שנערך בכנסת הקודמת הגיש ח"כ משה גפני מיהדות התורה שאילתא שמבקשת לברר האם הייתה חקירה בנושא והאם יוגש כתב אישום כנגד היורק.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, ענה על כך כי "מדובר באירוע אשר עלה לכותרות בדצמבר 2011 על כך שילדה בת שבע מפחדת ללכת לבית-הספר בבית-שמש מאחר שחרדים ירקו עליה, הטרידו אותה, איימו, קיללו, הכול בשל כך שאיננה די חסודה". עוד אמר השר כי באותה תקופה, על רקע אירועי תופעות של הדרת נשים בעיר בית-שמש, ביצעה משטרת ישראל פעילות נרחבת כנגד מפירי חוק וסדר בעיר, תוך שימת דגש במיוחד להגברת הפעילות באזור הסמוך לבית-הספר של הילדה אשר בקרבת המקום שבו התרחש האירוע שפורסם בפרשת היריקה.

השר אהרונוביץ' הדגיש כי האירוע עצמו לא דווח למשטרת ישראל כלל אלא רק כמה חודשים לאחר פרוץ האירוע, על האירוע נודע למשטרה, מאמצעי התקשורת ולא היה דיווח אחר.

מאחר שלא הוגשה כל תלונה בעניין, לא מטעם הקורבן או מי ממשפחתה, ולא נמסרו כל פרטים מזהים על החשוד, לא נחקר האירוע על-ידי משטרת ישראל. ולכן האירוע הזה, מבחינת משטרת ישראל לא קיים אלא רק יצא לתקשורת ולא מעבר לכך.

גפני שנסער מהתשובה, קם ואמר " אני פשוט מזועזע מהתשובה. הוקמה מפלגה על רקע היריקה הזאת. זאת יריקה שדווחה בערוץ 2, מישהו הגיש שם תוכנית בליל שבת, לצערי הגדול, והוא סיפר שחרדי ירק על ילדה בת שבע בבית-שמש" גפני הוסיף "מתברר שמה שהקים את יש עתיד זאת היריקה הזאת כביכול, שעכשיו אתה אומר שהיא לא הייתה ולא נבראה. לא חרדי ירק, אף אחד לא הגיש תלונה, זה לא קרה בכלל".

ח"כ גפני קרא במליאה ללפיד לבוא ולבקש סליחה "אני מצפה שמי שהיה שדרן אז, באותו ליל שבת, שהוא עבר על חילול שבת כמובן, אותו שדרן, שהיום הוא שר אוצר, שיעלה לכאן במליאת הכנסת ועל המקרה הזה שעליו הוא דיווח, עליו, על הסיפור הזה של הילדה בת השבע או בת השמונה באותו מקום בבית-שמש, שהוא יבקש סליחה מהציבור החרדי, שהוא הפך אותו לציבור שיורק על ילדות. אני מופיע הרבה פעמים בכל מיני מקומות וגם בכלי-תקשורת, ואומרים לי: אתה ירקת על ילדה? מה זה "ירקת על ילדה"? שיעלה לפה שר האוצר – הוא היום איש ציבור – שיבקש ממני סליחה. לא הייתה יריקה כזאת. לא היה דבר כזה. שיעלה לכאן, שיהיה לו אומץ, שיבקש מאתנו סליחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.