ירושלים: למעלה מ-10 טון אשפה פונו להצלת חיי ילדה חולת סרטן

אגף התברואה בעירית ירושלים , יחד עם מינהלת הרובעים בראשותו של מנהל מחלקת הרובעים, ניצחו בימים האחרונים על פינוי מפגע תברואתי ענק באחת השכונות החרדיות המרכזיות בירושלים, לטובת הצלת חייה של ילדה חולת סרטן.

אגף התברואה בעירית ירושלים בראשותו של מר ציון שטרית, יחד עם מינהלת הרובעים בראשותו של מנהל מחלקת הרובעים מר עוזי בונדק, ניצחו בימים האחרונים על פינוי מפגע תברואתי ענק באחת השכונות החרדיות המרכזיות בירושלים, לטובת הצלת חייה של ילדה חולת סרטן.

הסיפור החל כאשר לפני מספר חודשים הגיע פניה מבית החולים "הדסה" וכן מארגון "עזר מציון", אל יו"ר סיעת "יהדות התורה" בעירית ירושלים, אליעזר ראוכברגר, בדבר ילדה חולת סרטן שבחצר בניין מגוריה קיים מפגע תברואתי ענק, והוא מסכן את חייה בשל החיידקים הרבים הקיים שם, חיות המסתובבות וכדו'.

מבדיקה שנעשתה התברר, כי במקום מתגורר יהודי קשיש בגיל 82, אספו כפייתי אשר במשך כ-40 שנה אגר בחצר הבניין המשותף כמות אדירה של פסולת, אשפה, גרוטאות, ג'ריקנים, בקבוקים, חביות מפח, אלפי בקבוקים מים, מוטות ופלטות מעץ, ועוד ועוד. כל הפסולות הזו נערמה לגובה של מעל 3 קומות, וכל בקשות השכנים מהדייר השכן לפנות את המפגע התברואתי, נתקלו בהתנגדות נחרצת מצידו.

בעקבות הפניה יצר ראוכברגר קשר עם משפחת הילדה החולה, ולאחר סיור שקיים במקום בו הזדעזע מהמפגע הענק, פנה בדחיפות למנהל אגף התברואה, מר ציון שטרית, למינהלת הרובע ולכל שאר הגורמים בעיריה, והתריע אודות המפגע האמור. הוא ציין כי חובה לפנותו מדין פיקוח נפש, משום שכל יום שעובר והמפגע נותר במקומו, הוא מסכן את בריאותה של הילדה החולה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.