ירושלים: משפחה חרדית נזרקה לרחוב "אין כסף לשכירות"

תינוקת בת עשרה חודשים, ארבעת אחיה והוריה פונו מדירתם בגלל אי תשלום שכירות, כעת הם נדרשים לפנות גם את מרכז הדיור שאליו נשלחו על ידי גורמי הרווחה, כך מפרסם הבוקר העיתון 'ידיעות אחרונות'

העיתון 'ידיעות אחרונות' מפרסם הבוקר סיפור מזעזע על משפחה חרדית שמצאה את עצמה ברחוב לאחר שפונתה מהדירה בה התגוררה. ע"פ הדיווח באתר, המשפחה לא הצליחה לעמוד בתשלום השכירות ובשל כך היא פונתה מהדירה ועברה להתגורר במרכז דיור של משרד הרווחה.

אמש פונתה המשפחה גם ממרכז הדיור, וכך מצאו את עצמם ההורים וחמשת ילדיהם (כולל תינוקת בת עשרה חודשים) עומדים חסרי אונים מול התחנה המרכזית בבירה כשאין להם לאן ללכת.

האם, הנמצאת בחודש השישי להריונה, סיפרה לתלם יהב, כתבת ידיעות אחרונות: "לא הצלחנו לשלם שכירות…הייתי הולכת לגן סאקר אבל אני צריכה מקום עם מים חמים בשביל הילדים…פינו אותנו מהבית כי לא היה לנו איך לשלם, הרווחה נתנו לנו להיות במרכז מיוחד אבל עכשיו אמרו לנו שאנחנו חייבים לצאת. אין לנו לאן ללכת. מאוד קר בחוץ ואין לנו מה לעשות".

בעקבות המצב הקשה פנו ההורים לעוברים והשבים ברחוב כדי שיואילי להעניק להם מחסה אפילו לשעות ספורות.

"אין לנו לאן ללכת. ההורים לא יכולים לעזור לנו ואין לנו כסף. הילדים צריכים ללכת מחר לגן ואין לנו איך לשלוח אותם. אנחנו מבקשים מאנשים אוכל ומטרנה לילדים, אבל הבעיה שלנו היא מקום לגור בו", סיפר האב.

מלשכת הרווחה של עיריית ירושלים סירבו להתייחס לנושא בטענה כי הם "מנועים על פי חוק מלתת כל מידע בנושא בשל צנעת הפרט". אולם בעקבות פניית 'ידיעות אחרונות' זכו ההורים וילדיהם לשוב למשך יומיים נוספים למרכז הדיור ממנו פונו.

יחד עם זאת, ענן של חוסר ודאות מרחף מעל הצפוי להם כשיפונו שוב ממרכז הדיור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.