ירושלים: מתגברים חילולי השבת במנהלים הקהילתיים

חילולי שבת בירושלים בחסות המנהליים הקהילתיים. עסקני השבת זועמים: "למה הסיעות החרדיות עדיין בקואליציה?"

אם עד עתה היינו עדים בשבועות האחרונים למחאות אודות חילולי שבת של חנויות ועסקים פרטיים, כעת מתברר שבירושלים מתגברים לאחרונה חילולי השבת בחסות המנהליים הקהילתיים, שמתוקצבים בין השאר גם על ידי העירייה.

לקראת השבת האחרונה, פרשת משפטים, הופצו ברחבי העיר כמה מודעות מטעם מספר מנהלים קהילתיים על אירועים הכוללים חילולי שבת חמורים. כך למשל, המנהל הקהילתי בית הכרם הודיע על "טיול שבת, והפעם ליקוטי פטריות בליווי מדריך", וכל זה בתוך שבת קודש רח"ל. ובמודעה יש חסות של המנהל הקהלתי ועיריית ירושלים.

עסקן בכיר שנלחם על קדושת השבת במשך שנים בירושלים, אומר ל'אקטואליק': "אני לא מבין איך אפשר לעבור לסדר יום, כשכסף שהציבור החרדי משלם עליו בארנונה הולך למימון חילולי שבת. איפה הסיעות החרדיות? לפחות שיאיימו שיפרשו מהקואליציה, שיעשו את הרעש ויגרמו להנהלת העיר לחשוב פעמיים".

עוד הוא אומר: "לפני כשנה, כשהיה את חילולי השבת בקרית יובל בפתיחת הפאב, אז כינסו את כל הסיעות החרדיות וכן היה איום, וזה עזר באופן חלקי".

יצוין כי בעקבות לחץ הנציגים החרדים בי-ם ובראשם יוחנן ויצמן – הסיור שתוכנן להתקיים היום לחברי הועדה המקומית לתכנון ובנייה, במינהל בית הכרם – בוטל, זאת בשל חילול השבת שנעשה על ידי המינהל הקהילתי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.