ירושלים: סקר חדש מגלה – ברקוביץ מוביל אצל החילונים

לפי הסקר: בציבור הלא-חרדי, שבעה אחוזים בלבד יצביעו לליאון. דייטש זוכה לתמיכה מפתיעה של 11 אחוזים בקרב הציבור הלא-חרדי במקרה של מרוץ ראש בראש מול ברקוביץ

חודשיים לבחירות בירושלים, מתפרסם סקר עדכני של מכון המחקר שילוב שהתקיים בקרב הציבור הלא חרדי בעיר, המחזק את המגמה שעלתה מסקר מכון דיאלוג בראשות פרופ' קמיל פוקס לפני מספר שבועות: מול עופר ברקוביץ המועמד המוביל במגזר הלא-חרדי, ולאחריו זאב אלקין, נותר המועמד השלישי משה ליאון הרחק מאחור, וזוכה לאחוזי תמיכה מעטים. זאת, גם לאחר שבועות ארוכים של קמפיין בחירות ומאמצים רבים בקרב הציבור הלא חרדי בעיר.

המחקר שערך מכון שילוב בראשות ישראל אוליניק, מבוסס על סקר שנערך בשבוע האחרון בקרב 470 נשאלים ירושלמים שאינם מהציבור החרדי.

כאמור, הסקר מניב תוצאות ברורות – ברקוביץ ואלקין הינם המועמדים היחידים שמצליחים לגרוף תמיכה משמעותית בקרב הציבור החילוני, כאשר ברקוביץ מוביל, בשעה שליאון נותר עם אחוזי תמיכה מעטים.

במענה לשאלה למי תצביע במידה והבחירות מתקיימות היום בין המועמדים ברקוביץ, אלקין וליאון, זוכים ברקוביץ ואלקין לשיעורי תמיכה משמעותיים ודו ספרתיים, בעוד המועמד משה ליאון זוכה לשיעור חד ספרתי.

מהסקר עולה כי גם בקרב הציבור החרד"לי והמסורתי ליאון זוכה לתמיכה זעומה בפער מאחורי שני המועמדים האחרים מהמגזר הכללי. בתרחיש של שלושה מועמדים – ברקוביץ, אלקין וליאון, בקרב הציבור המסורתי והדתי, ליאון מקבל עשרה אחוזים בלבד – שיעור תמיכה כמעט זהה לתמיכה הנמוכה לה הוא זוכה במגזר החילוני.

חיזוק לממצאי הסקר לראשות מתקבל גם מנתוני חלוקת המנדטים על פי הסקר. מהתוצאות עולה כי בשעה שסיעת התעוררות של ברקוביץ זוכה ל – 29 אחוזים מהקולות, מפלגתו של אלקין זוכה לעשרה אחוזים מהקולות.

נתונים מעניינים התגלו כאשר עורכי הסקר הציגו בפני הנשאלים במגזר הלא חרדי גם את מועמדותו של יוסי דייטש. בכל תרחיש של שני מתמודדים, זוכה דייטש לתמיכה בשיעור של בין 8 ל- 11 אחוזים, כאשר כל אחוז מייצג כ-1,100 קולות, נתון המשקף למעלה מעשרת אלפי קולות למועמד החרדי בקרב המגזר הלא חרדי, וזאת ללא כל קמפיין תקשורתי בקרב הציבור הזה.

עוד עולה מהסקר כי בתרחיש של מרוץ בין דייטש וזאב אלקין, כרבע מהמצביעים הלא-חרדים לא מביעים תמיכה באיש מהמועמדים, זאת בנוסף לאותם עשרה אחוזים שיתנו את קולם למועמד החרדי. גם בתרחיש שבו מתמודד דייטש מול המועמד החילוני המוביל, עופר ברקוביץ, זוכה דייטש ל- 11 אחוזים מקולות הציבור הלא חרדי.

יצויין, כי ע"פ הסקר, ברקוביץ זוכה לתמיכה נמוכה מאד בקרב הציבור הדתי לאומי ואלקין מתקשה מאד לייצר תמיכה בציבור החילוני ואף המסורתי, כך שאף אחד מהמועמדים אינו מסוגל לייצר התלכדות של הציבור הלא חרדי סביבו, מה שחיוני  לנצח מועמד חרדי.

בנוסף עולה מהסקר, כי דייטש אינו בעל תדמית שלילית בקרב הציבור הלא חרדי וכל ההסתייגות ממנו היא בשל היותו חרדי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.