ירושלים: צו מניעה על תוצאות הבחירות בסניף 'הבית היהודי'

ראש בית הדין של המפד"ל, עו"ד מיכה גדרון, הורה אמש (א') כי יש לקבוע במהירות האפשרית דיון בעתירה נגד קיום הבחירות במועצת סניף המפד"ל בי-ם, שהתקיימו לאחרונה.

את העתירה הגיש שמעון אלמליח, והיא מבקשת מהסניף ומהמפלגה לאכוף את החלטת היועץ המשפטי של המפלגה לפיה הבחירות לרשימת המפד"ל למועצת העיר ירושלים בטלות ויש לערוך בחירות חוזרות.

עו"ד גדרון הוסיף בהחלטה, כי "עד להחלטה בעתירה ימנע יו"ר מועצת הסניף או כל גורם אחר מלבצע כל פעולה המתבססת על על תוצאות הבחירות/הצבעה שהתקיימו ביום ה-17.7.2013".

ההצבעה בסניף הבית היהודי בירושלים התקיימה ביום רביעי האחרון, והיא הייתה על אופן שיטת הבחירות לרשימת המפלגה למליאת העירייה. אך בעקבות מחלוקת על טופס ההצבעה בין הסניף המקומי לוועדה המוניציפלית של המפלגה, החליט היועץ המשפטי של המפלגה כי הטופס אינו כשר והבחירות פסולות.

למרות זאת, החליטו בסניף הירושלמי להמשיך את הבחירות כמתוכנן ולהתעלם מהחלטת היועמ"ש של המפלגה.

יו"ר הסניף, איציק משה, אמר ל"ערוץ 7" ביום רביעי האחרון כי הבחירות הן דמוקרטיות לחלוטין ו"הפחד של בנט מהתחזקות מחנה אורלב הביא להחלטת הוועדה המוניציפלית".

ממפלגת הבית היהודי מסרו בתגובה לטענות, כי כי "הבית היהודי היא תנועה תוססת, לאחר ההצלחה בבחירות לכנסת והצלחה צפויה בבחירות המקומיות. עם כל הערכה לפעילים ולאנשי סניף ירושלים, אנו נתעקש על שמירה על טוהר הבחירות. היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד איתן הברמן, הודיע כי טופס הבחירה שהונפק אינו קביל משפטית. ההצבעה על שיטת הבחירות בסניף תחודש בהתאם להחלטת הוועדה המוניציפלית של המפלגה, בהתייעצות עם היועץ המשפטי של המפלגה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ימי הזוהר הקצרים של הד"
    לים חלפו,מעכשיו הם הולכים רק לחטוף וליפול.

    זינדל |
    הגב