ירושלמים? היכונו לשביתה הגדולה

לאחר אין ספור דיונים עיריית ירושלים הכריזה לראשונה על שביתה עירונית כללית שתחל כבר ביום שני הקרוב י"א בטבת. זאת, לאחר דיון סוער שנערך הבוקר (ה) בישיבת מועצת העיר, בסיומו הכריז ראש העיר על השביתה הכללית שבדרך.{ממחלוקת על מליארדים }

לאחר אין ספור דיונים עיריית ירושלים הכריזה לראשונה על שביתה עירונית כללית שתחל כבר ביום שני הקרוב י"א בטבת. זאת, לאחר דיון סוער שנערך הבוקר (ה) בישיבת מועצת העיר, בסיומו הכריז ראש העיר על השביתה הכללית שבדרך.

 

באוצר טענו לא אחת כי עצם היותה "בירת ישראל", מהווה מנוף לענף התיירות הפורח ואינו עילה מספקת לתוספת תקציב מיוחדת. "על עיריית ירושלים לייעל את עצמה", אומרים באוצר וטוענים כי די בהליך ייעול ותקצוב נכון, כדי לפתור את בעיותיה התקציביות של הבירה.

באתר 'ביזנעס'  דווח כי במהלך ישיבת מועצת העיר היו גם מי שהתנגדו למהלך של ראש העיר. היו גם חברי מועצה שדרשו שהשביתה הכללית לא תכלול גם את גני הילדים ובתי הספר. ראש העיר סירב לדרישה. ההתרשמות של הנוכחים במקום הייתה כי ברקת נחוש לשבור את הכלים וללכת עד הסוף.

גורם בכיר במועצת עיריית ירושלים אמר ל'ביזנעס' בתום הדיון הסוער כי אין ספק שהעיר תינזק מהשביתה גם אם תהיה זו שביתת תברואה בלבד. שכן בשל היותה עיר תיירות, עליה להקפיד הקפדה יתרה על שמירת הניקיון.

"למרות ששביתה "נקודתית" עשויה לקפל את האוצר, הסכמנו עם ראש העיר על שביתה כללית, לצורך השגת תקציב שיתאים לצרכי התושבים. אבל למרות זאת אנחנו לא יכולים להכריז על ביטול לימודים לילדי העיר, בפרט כאשר רוב ההורים עובדים", אמר הבכיר. כאמור, ראש העיר, שסירב לדרישה להחריג את מוסדות הלימוד, הכריז על שביתה כללית – כולל במוסדות החינוך ובגני הילדים.

לפני כשנה, גם אז לאחר עימות מתמשך בין העירייה לאוצר, הסכימו במשרד האוצר לאשר "בונוס" של מאתיים מיליון שקלים לקופת העירייה. זאת נוסף לארבע מאות מיליון שהוקצו לתקצוב העירייה בשנת 2015. כעת דורשת עיריית ירושלים תוספת נוספת של ארבע מאות מיליוני שקלים ובסך הכל מיליארד שקלים.

"לא יכולנו לדרוש מיליארד שקלים ברגע הראשון, היינו חייבים לעשות זאת בשלבים", הסביר גורם בעירייה ל'ביזנעס' את שיטת הסלאמי בה עבד ראש העיר. אותו גורם אף ציין כי העירייה נחושה לקיים את השביתה הכללית אם לא יימצא פיתרון עד יום שני הקרוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.