יריב לוין למען חולי הדיאליזה

ח"כ יריב לוין מבכירי סיעת 'הליכוד' ויו"ר ועדת 'חוץ וביטחון'

" אעמוד לימין חולי הדיאליזה בכנסת ישראל"

ברחבי העולם ציינו בשבוע האחרון את יום הכליה הבינלאומי המיועד להגברת  המודעות בעולם לעניין הדיאליזה. לאור כך, נפגשו הנהלת ארגון 'תקווה ומרפא' עם חבר הכנסת יריב לוין ( הליכוד) יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת 'חוץ וביטחון' בכדי לדון בקידום מספר הצעות חוק לטובת חולי הדיאליזה. כידוע, ארגון 'תקווה ומרפא' אשר הוקם בשנת 2001 לסייע לחולים ובפרט ילדים מושתלי כליות ומטופלי דיאליזה ללא הבדלי דת, גזע ומין- פועל כל העת למען שינוי חקיקתי של חוקי הסעד והבריאות הקובעים את זכויות החולים. קידום ועיגון מעמד החולה בחוק הקשור לשיפור סוגי הטיפולים, שינוי ותוספות בסוג התרופות, הקלות בתשלום מיסים וכו'.

 

הרב בנימין לנגנויער יו"ר ארגון תקווה ומרפא, וגב' דבורה אגסי מנהלת הפעילות בארגון, סקרו את הפעילות הענפה המתקיימת כל ימות השנה, וגם על הנעשה בחודש האחרון- בחג בפורים. בו בזמן שאלפי ילדי ישראל בארץ ובעולם קיימו את מצוות החג, ועטו בשמחה את המסכות על פניהם וחגגו את יום הפורים באין מפריע, ילדי הדיאליזה הגיעו כרגיל לבלות בביה"ח, ולעבור סדרת טיפולים קשה וכואבת הכוללת דקירת מחטים עבות והתחברות למכונה המסננת במשך 4 שעות את דמם- טיפול הסוחט את הילדים נפשית ופיזית. מתנדבי הארגון עמלו להשכיח מהילדים את הסבל והקושי כדי להעביר את זמן הטיפול באופן הכי "פורימי" ששייך, ודאגו למסיבות פורים מיוחדות במינן לילדי הדיאליזה.

 

ח"כ לוין שיבח את הפעילות הענפה המתקיימת על ידי ארגון 'תקוה ומרפא' לטובת חולי הדיאליזה ובני משפחותיהם. "למרבה הצער, ישנו חוסר מודעות לעניין הדיאליזה. אני אעמוד לימין חולי הדיאליזה' בכנסת ישראל ואפעל לקדם עבורם חוקים ותיקונים בחוקים קיימים",  הבטיח ח"כ לוין בסיום המפגש.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.