ירידה באירועי האלימות והוואנדליזם בקברים בהר הזיתים

בימים אלו נוהגים רבים לפקוד את קברי הצדיקים וקברי יקיריהם בעשרת ימי תשובה ולקראת יום כיפור. בשבוע הקרוב אף יעלו אלפים לקברי הצדיקים הטמונים בהר הזיתים בירושלים , והשנה המתפללים יחושו יותר תחושת ביטחון, זאת לאור ירידה ניכרת באירועי זריקת האבנים וחילולי הקברים.

הסיבה לירידה היא מכך שהוועד להגנת הר הזיתים שבראשו עומדים האחים לובינסקי מארה"ב, דואגים לאבטח בהתנדבות את הר הזיתים ואף פועלים להקמת פורום חברי כנסת ועסקנים בולטים לטובת השמירה על הר הזיתים.

אך למרות הירידה, בוועד דורשים מהמשטרה לקיים הבטחתה להפעלת 24 שוטרים בכל שעות היממה בהר * יו"ר הוועד מר אברהם לובינסקי: "רק כאשר תקויים ההבטחה להצבת כח משטרה גדול בהר נדע שאנו בדרך הנכונה להשבת הסדר על כנו".

השיפור נובע מהקמת מערכת של 142 מצלימות, גידור, תאורה, ועצם הקמת תחנת המשטרה. אולם, על אף השיפור, הביטחון האישי בהר עדיין רחוק מלהשביע רצון, ומתפללים רבים עדיין חוששים לשלומם בעליה להר.

כזכור, באחרונה הוקם פורום הנציגים החרדים למען הר הזיתים בו חברים חברי הכנסת הרב מנחם אליעזר מוזס והרב דוד אזולאי וכן ממלא מקום ראש העיר ירושלים הרב יוסף דייטש. את הוועד מנהלים בישראל הנציגים ג'ף דאובה והרווי שוורץ.

יו"ר הוועד להגנת הר הזיתים הרב אברהם לובינסקי המנהל את הוועד יחד עם אחיו הרב מנחם לובינסקי אומר כי כל זה לא מספיק וחייבים את המשטרה לסיוע והגנה מושלמת לעולים במרומי ההר: "אמנם קיימת ירידה ניכרת באירועי האלימות, ובאחרונה לא היו כלל חילולי קברים בהר, אבל אנחנו לא נרפה עד שיפעלו על ההר 24 שוטרים למשך 24 שעות ביממה ורק אז נדע שאנחנו בדרך הנכונה להשבת הסדר על כנו כדי לאפשר לכל יהודי לעלות ולפקוד את הקברים בהר הקדוש, וכך נדע שביצענו את השליחות בהצלחה כחלק מפעילותנו בהתנדבות למטרה זו". אמר בתקוה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.