ירי הרקטות – ראש העיר אילת "החיים מתנהלים כסדרם, אסור לפגוע בשגרה" – (וידאו)

על פי ההערכות התבצע אמש (ב')' ירי של שתי רקטות לעבר העיר אילת – דיווח זה מתבסס על שמיעת הפיצוצים ששמעו התושבים בעיר. הסריקות אחר מקום נפילת הרקטות, ימשכו גם הבוקר.

ארגון 'סלפי' מסיני, לקח אחריות על ירי הרקטות שבוצע אמש, לעבר העיר אילת. הארגון "אנסאר בית אל-מקדס", שכבר ביצע בעבר ירי לעבר העיר הדרומית, לקח אחריות על שתי רקטות הגראד שהתפוצצו כפי הנראה, בשטחים פתוחים מחוץ לאילת.

ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר בעקבות אירועים אלו, כי "אסור שאירוע בודד יגרום להתנהלות לא מושכלת, לא הייתי רוצה שבכל פעם שמישהו מסיני יורה רקטה תופעל כאן אזעקה, אלא רק במקרה של סכנה אמיתית".

הלוי דואג לתיירות באילת, הוא ציין "ריטואל הירי הזה חוזר על עצמו וזה לא טוב לעיר תיירות כמו אילת, כל נושא המיגון, האזעקות ומערכת כיפת ברזל נמצא בידי צה"ל, לא אוכל להרחיב על השיקולים, אני בטוח שעושים כל מאמץ להגן על אילת".

לאחר תלונות מצד תושבים בעיר אילת, על כך שמקלטים בעיר נעולים, הגיב הלוי לתלונות והדגיש כי העיר ערוכה למצבי חירום "ברגע שפיקוד העורף יורה באופן מסודר לפתוח מקלטים, נעשה זאת. כרגע השמש באילת זורחת והחיים מתנהלים כסדרם ללא כל הנחייה מיוחדת".

צפו בכתבה ששודרה בערוץ 2 על הירי – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.