ירקן שלא רשם 18,000 ₪: "אין לכם הוכחה שלא רשמתי"

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בירושלים:

ירקן שלא רשם 18,000 ₪ "אין לכם הוכחה שלא רשמתי, לא ידעתי שצריך להשים סרט פנימי בקופה"

רשות המסים ערכה מבצע לבדיקות רישום הכנסות כדין בירושלים. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה ירושלים 3, נערכו 229 ביקורות, מהן עולה כי כ- 5% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת שנערכה בחנות פירות וירקות נמצאו צ'קים בסך 18,000 ₪, שלא נמצא רישום לגביהם בספרי העסק, מכיוון שלא הוכנס לקופה סרט פנימי. הירקן מסר בתגובה "אין לכם הוכחה שלא רשמתי, לא ידעתי שצריך להשים סרט פנימי בקופה". בביקורת במשרד להנהלת חשבונות בעיר גילו המבקרים העברה בנקאית על סך 5,500 ₪ שלא נרשמה בספרי העסק. בעלת העסק טענה "לא הסתכלתי בחשבונות הבנק ולכן לא ראיתי שהכסף נכנס".

במשרדי עמותה לטיפול בקשישים מצאו המבקרים מעטפה עם 500 ₪ כאשר לא הוצאה בגין סכום קבלה. מנהל העמותה הסביר "לא ידענו את שם התורם ולכן לא הוצאנו קבלה". בחנות למכירה ותיקון אופנים נתגלה צ'ק על סך 5000 ₪ שלא נרשם בספרי העסק.  בעל החנות טען "לא ידעתי שצריך לרשום צ'ק פיקדון".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום וברכה,

  כרואה חשבון ייצגתי לקוח שטען טענה דומה.
  בדיון שנעשה בפקיד שומה ובמשרדי מעמ.
  נמצא שהלקוח צדק.

  אלעזר |
  הגב