ישיבת מועצת החכמים שבוטלה: הסיפור המלא מאחורי הדרמה בש"ס

הישיבה שנקבעה להבוקר ובוטלה שעות ספורות לאחר מכן: 'אקטואליק חושף את הסיפור המלא על הדרמה שמתחוללת בש"ס ביממה האחרונה ששיאה בהתפטרות גואטה הבוקר

בימים האחרונים, מאז פרסמנו כאן ב'אקטואליק' את דבר ההקלטה שמסעירה את ש"ס – הראיון  המחפיר בגלי צה"ל במהלכו סיפר ח"כ (אוטוטו לשעבר) יגאל גואטה מש"ס, כי השתתף יחד עם בני משפחתו בחתונת תועבה של אחיינו, בן אחותו, הלכו הדברים והחריפו. אתמול פורסם אף מכתב רבנים המזוהים עם ש"ס, שחתמו על כך שעל אותו "ברנש", בלשונם, לעזוב את הכנסת ולא להישאר בתפקידו בשל דבריו ומעשיו.

הבוקר, החליט גואטה כי בשל המצב והדרישה החד משמעית מפי רבנים ידועים ומוכרים, הוא עוזב את כסאו כחבר כנסת מטעם ש"ס.

כעת חושף 'אקטואליק' את הדרמה שהתחוללה ביממה האחרונה, ערב ההתפטרות: ביום שני האחרון, הגיע אל יו"ר מועצת חכמי התורה של ש"ס, חכם שלום כהן שליט"א, בנו, הרב יעקב כהן, ראש ישיבה מביתר, הנחשב למשפיע במיוחד בביתו של אביו, ובידו ההקלטה של הדברים שאמר גואטה בגלי צה"ל.

חכם שלום שמע את ההקלטה, והחוויר. מקורבים לחכם שלום, אומרים כי לא שמעו אותו מעולם נאנח כפי שנאנח בעת ששמע את ההקלטה החמורה השבוע.

אתמול הגיעה לבתי רבני מועצת החכמים של ש"ס ההזמנה לישיבה פתאומית שהייתה אמורה להיערך הבוקר (ד') בעניינו של גואטה, אבל באותה פתאומיות, אתמול ב-11 בלילה הישיבה בוטלה. ל'אקטואליק' נודע כי הוא בוטלה לאחר שגואטה ביקש מביתו של חכם שלום שלא להטריח את הרבנים המכובדים להתכנס בישיבה בעניינו, וכי בכוונתו להתפטר מעצמו.

את התוצאה כבר ראינו הבוקר, כשגואטה הכריז על התפטרות מהכנסת.

ל'אקטואליק' נודע עוד, כי מבין חברי מועצת החכמים שהנושא עלה על שולחנם השבוע, הגר"ש בעדני ביקש שלא להחמיר עם גואטה. הוא הסכים עם חומרת  הדברים אך ביקש שלא לפטרו מהכנסת, אבל שאר רבני מועצת החכמים ובראשם חכם שלום, היו בדעה שעליו לעזוב את כסאו בכנסת, ולכן היתה אמורה המועצת להתכנס הבוקר. אלא שגואטה, כאמור,  אמר כי אם הישיבה מתכנסת על מנת לפטרו, אין טעם להטריח את הרבנים המכובדים וכי יעשה זאת בעצמו.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ששון

  ששון הגיב "יתאמו" חטאים "מין" הארץ. …האם כוונתך שלא להתאים גירסאות בעבירות "מין"?

  שמחה |
  הגב
 2. הצגה ל-24 שעות בלבד עד שיערבבו את חכם שלום

  תבדקו ותיראו שפתאום הרב ההוא והרב ההוא קוראים לו לחזור. דרעי מסתלבט על רבני שס

  רחלי גואטהה |
  הגב
 3. דרעי תתבייש לך! כך לשקר את הרבנים ???

  זה עירבוב לרבני שס שזועמים על דרעי וגואטה

  צוריאל |
  הגב
 4. בשס יעשו הכל העיקר שהרבנים לא יקבעו דבר

  דרעי הגנב בתגובה אומר לגואטה נכונו לך תפקידים במפלגה ,בושה וחרפה

  אבי בוכרי |
  הגב
 5. דרעי העבריין יכניס אותו בחזרה

  דרעי אוהב סוטים וגנבים

  מנשה בו |
  הגב
  • ששון ושמחה

   "יתאמו" חטאים "מין" הארץ…..מה הכונה? להתאים גירסה בעבירת מין?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב