ישיבת 'שער התלמוד' תיסגר: " זייברט רודף אותנו"

בתוך שעות צפוי בית המשפט לקבל הכרעה על עתיד ישיבת שער התלמוד, הישיבה הגישה ערעור בדרישה לעכב את צו הפינוי. כעת ממתינים להכרעת בית המשפט בנידון. בישיבה מאשימים: זייברט רודף את ראש הישיבה"

ביום שישי הקרוב ישיבת 'שער התלמוד' הממוקמת באיזור התעשייה של בני ברק תיסגר בשל מאבק משפטי עם עיריית בני ברק שדורשת להפקיע את השטח של הישיבה ולהעבירה לרשותה.

"בעוד פחות מ-4 ימים כולו נוכל להגיד על ישיבת שער התלמוד של הגאון רבי יצחק ברוורמן שליט"א ששוכנת לה שנים רבות ברחוב הירקון בבני ברק ברוך דיין האמת", מסרו בישיבה, "הישיבה נסגרת על מנעול ובריח זאת לאחר שעיריית בני ברק תבעה את הישיבה לבית משפט", הוסיפו בהודעה.

גורם המעורב בפרשה מאשים את ראש העיר חנוך זייברט שרודף את הישיבה כבר במשך שנים רבות, והביא אותם למאבק חזיתי שהגיע עד למסדרונות בית המשפט. "זייברט מתנכל  להרב ברוורמן", אומר לנו גורם בישיבה, "במשך חמש עשרה שנים הישיבה עומדת על תילה, העירייה נתנה את האישורים, בזמן היותו של חב הכנסת יעקב אשר במחלקת החינוך וכראש העיר, וחנוך זייברט -ראש העיר המכהן החליט להתנכל להרב ברוורמן ולסגור לו את הישיבה".

בימים האחרונים הגישה הישיבה ערעור על ההחלטה לפנות אותם מהשטח ברחוב הירקון בבני ברק. לדברי גורם בישיבה, הסיכויים המשפטיים שלהם "נמוכים", ובשעות הקרובות העירייה צריכה להגיב לבית המשפט העליון על הערעור שהגישה הישיבה. ככל הנראה, אם לא יהיו הפתעות עד מחר בערב כמאתיים בחורי ישיבה יאבדו את הישיבה שלהם ויצאו לרחוב בחסותו של ראש העיר זייברט.

יש לציין כי מדובר בישיבה בסגנון מאוד פתוח‎. מותר פלאפון כשר, הבחורים יכולים להוציא רישיון על רכב, כמו כן מותר לעבוד באישור ראש הישיבה.

בין העירייה לישיבה נתגלעה מחלוקת בנוגע למקרקעין בשטח של 11,000 מ"ר, ברחובות הקישון, הירקון והמכבים בבני ברק, והידועים כחלקות השייכות לעייריה. עיריית בני ברק החליטה לתבוע את הישיבה לבית המשפט, אך הישיבה הגישה ערעור בדרישה לעכב את צו הפינוי. כעת ממתינים להכרעת בית המשפט בנידון.

ביקשנו את תגובת עיריית בני ברק, אך זו לא התקבלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.