ישי ודרעי מבכים את הסתלקות הרב אברג'ל

אבל בציבור הספרדי: מפלגת ש"ס ומועצת חכמי התורה ויו"ר 'יחד' אלי ישי שיגרו הודעות אבל בהם הם מבכים את פטירתו של הרב.{ אבל ספרדי}

 

בעקבות פטירתו של הגאון רבי יורם אברג'ל, ראש מוסדות 'רב פעלים' בנתיבות ומרבני מפלגת 'יחד' של אלי ישי, משגרים מפלגת ש"ס ומועצת חכמי התורה ויו"ר 'יחד' אלי ישי הודעות בהם הם מבכים את פטירתו של הרב.

יו"ר 'יחד' אלי ישי מסר את הדברים הבאים: "בצער רב קיבלתי במוצאי שבת את ההודעה הקשה על פטירתו של הגאון הגדול, רבן של ישראל, מצדיקי הדור וענקי החסד, קדוש ומקודש בכל מיני קדושות, ממקימי עולה של תורה בדורנו, מגדלור של תשובה בכל הדרום, ממנהיגי הדור, רבינו הגדול הצדיק הרב יורם אברג'ל זצוק"ל אשר החזיר את נשמתו לבורא עולם לאחר שנזדכך ביסורים וקיבלם באהבה."

בהודעתו של ישי נאמר אף כי: "הגאון הצדיק זצוק״ל זכה לקירבה יתירה מרבינו הגדול מרן הרב עובדיה יוסף זצוק״ל וזכיתי לשמש כשליח מרן זצוק"ל לרב הצדיק בענייני הנהגת הדור והקמת עולה של תורה, זכיתי להסתופף בצילו, להתברך מפיו, ולפעול על פי הנהגותיו. את התמיכה והאהבה שהעניק לי אנצור כל חיי".

מתנועת ש"ס נאמר כי: "מרנן חברי מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, רבנן ותלמידיהון, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי ונציגיה, מבכים מרה את הסתלקותו בטרם עת של ראש מוסדות רב פעלים הגאון רבי יורם מיכאל אברג'ל זצ"ל בעקבות מחלה קשה."

בהודעה נאמר אף כי: "הגאון זצ"ל זכה להקים עולה של תורה בכל רחבי הארץ, בהקמת כוללי אברכים רבים, אשר היה להם למשען ולאחיסמך במסירות נפש, גדולה האבידה ומי יתן לנו תמורתו. נשגר בזאת תנחומים לאלפי תלמידיו ושומעי לקחו וה' הטוב ירפא את שבר עמו ויאמר לצרותינו די. ובבניין ירושלים ננוחם אכי"ר."

כזכור, בתקופה האחרונה נרשמה התקרבות בין מפלגת ש"ס לבין הרב אברג'ל, זאת לאחר שבבחירות חל ריחוק בין רבני ש"ס לרב אברג'ל עקב תמיכתו של הרב במפלגת 'יחד' של אלי ישי, בשבוע האחרון אף הגיע חבר ה'מועצת' של ש"ס הגאון הגדול רבי דוד יוסף לביקור חולים אצל הרב אברג'ל, ויתכן אף שיו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי אף ישתתף הערב בלוויתו של הרב אברג'ל.

 

הלוויתו של הרב אברג'ל זצ"ל תצא הערב בשעה 22:30 מהכולל שבראשותו עמד הרב בנתיבות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.