ישי לפידות: "חבל שלי לא ביטלו את האירוע"

הזמר ישי לפידות התייחס לכך שעיריית ת"א איימה לבטל את שמחת בית השואבה בהשתתפות הגר"י יוסף: "תל אביב תחזור לעצמה וליראי ה' יתנו לחיות בארץ הזאת"

הזמר ישי לפידות התייחס לכך שעיריית ת"א איימה לבטל את שמחת בית השואבה בהשתתפות הגר"י יוסף: "תל אביב תחזור לעצמה וליראי ה' יתנו לחיות בארץ הזאת".

במהלך הופעה אתמול בתל אביב בהשתתפות יו"ר שס בעיר נתן אלנתן התייחס הזמר ישי לפידות לכך זעיריית תל אביב כמעט וביטלה את אירוע שמחת בית השואבה מחר בהשתתפות מרן הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף. לבסוף האירוע הועבר לעולם סגור שם ייתאפשר לקיימו על פי ההלכה.

"האמת שקצת נפגעתי השבוע כשלא פסלו גם את האירוע שלנו, מה זה אנחנו לא בסדר, למה אותנו לא פסלו", אמר לפידות. "אבל רבותי, ועכשיו ברצינות, סגן ראש העיר (אלנתן, א.ר.) לפני חודשיים הקראתי אצלי בתוכנית ברדיו קול חי כרזה שחתום עליה ראש העיר, תכף אני יגיד לכם מה שמו, ובה כתוב שכיווןשתל אביב היא העיר העברית הראשונה ועיר עברית זה עיר יהודית אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לסגור את כל החניות בשבת, שאף בית עסק לא יהיה פתוח".

"כך היה ראש עיר, תכף אני יגיד לכם מה שמו וזה לא ראש עיריית בני ברק וזה לא ראש עיריית ירושלים, זה היה מאיד דיזנגוף שחתום על כרזה גדולה המבקשת לסגור…" ואז קוטע אלנתן את לפידות ומציג לו עותק מהמסמך המקורי.

"זה לא ייאמן, כמה שנים סך הכל? מה זה שביעים שנה. קשה מאוד לקרוא אבל זה מודעה עירונית מספר 36 נגד חילול שבת בפרסיה". לפידות עובר לקרוא מהמכתב עליו חתום דיזנגוף, "אני רק יקריא לכם את הסוף, אחרי שיש את כל האזהרות והבקשות מתושבי העיר לשמור את השבת, אז כתוב שימרו את השבת והיא תשמור עלינו".

לסיום אומר לפידות "אז גם לראשי עיר שאינם דתיים ואינם חרדים גורמים לנו להתגעגע, אבל בעזרת ה' העיר תל אביב תחזור לעצמה ומה שנקרא ואומרים חיה ותן לחיות גם ליהדות הדתית והחרדית וליראי ה' יתנו לחיות בארץ הזאת".

הדברים נאמרו באירוע של מוסדות "שער אשר" שאירחו אמש בדרום תל אביב את 'מועצת השירה היהודית' עם הזמר ישי לפידות לשמחת בית השואבה שמחה במיוחד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.