ישי שליסל הורשע ברצח שירה בנקי ז"ל במצעד התועבה

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את ישי שליסל ברצח של הנערה שירה בנקי ובפציעתם של שישה צועדים נוספים במצעד התועבה בירושלים. "הקלות הבלתי נסבלת בה הצליח הנאשם לחדור אל הצועדים ולבצע את זממו עד שנעצר אינה נתפסת", כך כתבו השופטים בפסק הדין

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את ישי שליסל ברצח של הנערה שירה בנקי ובפציעתם של שישה צועדים נוספים במצעד התועבה בירושלים. "הקלות הבלתי נסבלת בה הצליח הנאשם לחדור אל הצועדים ולבצע את זממו עד שנעצר אינה נתפסת", כך כתבו השופטים בפסק הדין .

הרכב השופטים שהכריע בעניינו של שליסל הוא נאוה בן אור, ארנון דראל ורפי יעקובי. השופטת בן אור שעומדת בראש ההרכב אמרה כי "הוכח מעבר לספק סביר כי הנאשם גרם למותה של שירה ז"ל בכוונה תחילה וניסה לרצוח עוד שישה אנשים נוספים".

היא הוסיפה כי "העובדה שהפגיעות באחרים לא היו קטלניות ולעיתים אף שטחיות וכי באחת מהן לא הצליח לפגוע כלל, משום שהצליחה לנוס על נפשה, אינה מוציאה את מעשיו מגדר ניסיון לרצח. מעשיו היוו פעולה בשרשרת של מעשים שלא הושלמו והיו מביאים לתוצאה קטלנית ועמדו ביסוד הנפשי של כוונה תחילה. אנחנו מרשיעים את הנאשם בעבירה של רצח בעבירה תחילה ובשש עבירות של ניסיון לרצח ובעבירה של פציעה בנסיבות מחמירות".

בית המשפט אף מתח ביקורת על תפקוד המשטרה בעניינו של שליסל. "משטרת ישראל הייתה מודעת לסיכון מהנאשם, הקלות הבלתי נסבלת בה הצליח הנאשם לבצע את זממו אינה נתפסת. הוא הגיע למחסום משטרתי וניתנה רק הוראה סתמית לעזוב את המקום. הלקחים שהיו אמורים להיות מופקים מהמצעד ב-2005 לא הופקו. הכתובת הייתה על הקיר והאחראים לא קראו אותה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.