עימות סוער: שדרן הרדיו, מוטי לביא מול ישעיהו ויין מ"הפלס"

איש התקשורת החרדי ישעיהו ויין, המזוהה עם מפלגת עץ, עלה הבוקר (ה'), לשידור בתכנית הבוקר של מרדכי לביא ברדיו "קול ברמה", שם התנגד בכל תוקף לדברים שנאמרים בשמם של גדולי ישראל וטוען: " אין אי מי מגדולי ישראל, שמוכן לתת יד לדבר הזה".
הדברים נאמרו על ידו, בקשר לפרסומים הרבים בהם נאמר שהגר"ח קנייבסקי והגראי"ל שטיינמן, פסקו להוציא את מי שהצביע עץ, מממוסדות המזוהים עמם.
ישיעיהו ויין התבטא בצורה חריפה ביותר ואמר: "אני חותם בצורה הברורה ביותר, שהם לא מסכימים עם הדברים הללו. אותם עסקנים שעוסקים בכפיה ובכוח להכתיב לגדולים להתנהג בצורה אווילית. הציבור לא טיפש, והוא לא קונה זאת, ולא מקבל זאת. אין החתמות המוניות כמו שמנסים לתאר זאת, בכמה מקומות העסקנים ניסו להוביל מהלך כזה וזה נכשל".
מרדכי לביא השמיע לישעיהו ויין הקלטה בקולו של הרב קנייבסקי, שם אומר הגר"ח בקולו את הדברים: "איפה הייתה כזאת עוולה שעשו לגדול, בגיל מבוגר". לאחר מכן נשאל הגר"ח, על ידי בחורים מחברון, ששואלים אם אפשר ללמוד חברותא עם בחורים שהצביעו עץ. הגר"ח ענה, כך בהקלטה, שהם בני קורח. ולאחר מכן הוסיף- מלמדים שתומכים בעץ, לזרוק מהחיידר.
על ההקלטה טען ויין ובצורה נחרצת: "זוהי עלילה ברורה! אלו הדבקות של הקולות, עם שאלות שונות ותשובות לשאלות אחרות לגמרי. שאלה מודבקת לשאלה שלא קשורה מהעניין. אלו עסקנים שהכשילו, זה לא דו שיח שלם, חצאי פנים, לא רואים את השואל ולא את המשיב."
ואם אתה בעצמך תשמע את הדברים מפיו? שאל לביא את ויין, ענה ויין: "אין אם. הגר"ח קנייבסקי, הוא אדם ישר, צדיק קדוש וטהור, אין הווה מינא בעולם, שהוא יגיד דבר כזה"!
והוסיף: "אני יכול לטעות, אבל הרב שלי לא. לכל אחד יש את הזכות, לשמוע ולציית לרב שלו. תמיד היו מחלוקות, וזה דבר בונה כשזה לשם שמיים, אני מכבד את כולם".
מרדכי לביא, עבר לשאול אותו על הבחירות בירושלים, על כך סיפר ויין: "היו 2 פגישות, המפלגה תהיה בקואליציה אך עדיין אין סיכומים סופיים שאוכל לספר עליהם. אנו רוצים להיטיב עם הציבור וכך נעשה". לביא ציין שהיה הסכם בין אפשטיין לברקת עוד לפני הבחירות(דבר האסור לפי חוק), ויין התנגד לכך ואמר: לא היה הסכם.
לביא בשידור, שלל את דבריו והטיח לעברו: "אתה שקרן! אתה שקרן! ויש לך אינטרס להציג כך את הדברים". ויין ניסה להתנגד לדבריו, אך לביא סירב להסכים עימו וטען שהדברים ידועים לו ושהיה הסכם עוד קודם הבחירות

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ווין ,ווין, אנא אל תשטה ותכזב בנו!!!
  במוצאי יום הבחירות בדרך לחינגת הברקת, אמר קרויזהר מעל גבי האתר(כביכול בפליטת פה)
  שהראשון לקבלת סגנות הוא ח"ם אפשטיין.
  האם זה סתם מרצונו הטוב של ניר???????????
  אתמהה!!

  רוני |
  הגב
 2. מוטי לביא אמר על עצמו שהוא שקרן גדול כידוע !!!!
  עדיף לשמוע רדיו חילוני ולא את מוטי השקרן !!!

  אחד העם |
  הגב
 3. לביא מי מאתה ויקם מלך חדש המכתיב לכל הכתבים החרדים וחושב שהוא עם השופר של הרדיו מותר לו הכל מספיק הראת את הפרצוף האמיתי שלך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אני סומך על מוטי לביא הוא לא יוציא מילה כזאת מהפה אם לא בדק טוב טוב .!!!!!!! כניראה שהוא צודק והצדק חייב להראות ולהשמע!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. כל מי שיקרא את"עיתון" {פשקויל} "הפסל" ..יראה שזה חיקוי עלוב לפשקוילים של מאה שערים… בלי רמה ובלי קשר..מזכיר לי את ההתקפות של הסיקריקים על הגריש אלישיב זצ"ל..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. לא הדביקו אני בעיניים שלי ראיתי הסרטה וטעות לויין רואים ת'משיב שזהו שר התורה ר' חיים קנייבסקי שליט"א ולא רואים ת'שואל ואגב אני לא חושב שהוא ראוי להיקרות איש תקשורת כי כל מה שעשה אותו איש תקשורת זה בגלל הגועל נפש הזה

  רואה הנולד |
  הגב
 7. לסגור את הרדיו הזה קול בעורמה מיד!!! שמעתם מה אמר ויין שלקחו והדביקו קטעים משאלות אחרות!! בדיוק מה שעשו קול בעורמה על הרב אמנון יצחק שהביאו לפני הרב עובדיה ע"ה.

  ראובן בן דוד |
  הגב
 8. לביא מסבך את עצמו לחינם, חבל.
  רואים ברור שהבן אדם חד צדדי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. האם יתכן וגם רבו של ויין אמר להצביע לגימל, ובעצם הדביקו לו תשובות וחצאי מילים ויצא עץ?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. לביא מגעיל לא צורה של מגיש להביע דעה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • ולהגיד שעובדים על ר' חיים קנייבסקי כשיש הסרטות להכל זה צורה יפה להביע דעה? כשההפך הוא הנכון יש הסרטה אחת של ר' שמואל שאומר שמי שיצביע ב"ת יתברך בכל הברכות וזהו אמנם יש הרבה דברים שאומרים בשמו אבל צ"ע למה אין להם הקלטות

   רואה הנולד |
   הגב
 11. גועל נפש, גם אם הוא חושב שהוא משקר, זה לא סגנון דיבור, זה מתאים יותר לג'ונגל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 12. לביא גועל נפש שכמוך
  עובד בשירות השונאים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב